Négyen kiemelkednek a mezőnyből

2007. július 3. 21:26 © handball.hu

Bár egy nap még hátravan a pozsonyi 17-es nőikézilabda-Eb középdöntőiből, az elődöntők négyese már kialakult. Az I. csoportból Oroszország és Franciaország, a II. csoportból Spanyolország és Hollandia - a magyarok két selejtezőbeli ellenfele - jutott tovább, és folytathatja küzdelmeit a csoportelsőségért, majd az érmekért.

Az utánpótlás-Eb középdöntőjében a előző csoportkör győztesei nyertek a másik csoport második helyezettjei ellen, így idő előtt kialakult az elődöntők négyese.

Az I. csoportban a franciák a dánokat verték meg egy majdnem végig kiélezett küzdelemben. A franciák csak az utolsó tíz percben tudtak elhúzni olyan arányban ellenfelüktől, hogy a dánok már nem voltak képesek kiegyenlíteni. A másik mérkőzésen a szlovákok is tartották magukat, sőt az első félidő végén vezettek is egy góllal. A második játékrész derekán azonban az oroszok három góllal elhúztak, majd újra egy-egy góllal tudták növelni előnyüket, a szlovákok pedig csak három gólra tudták megközelíteni ellenfelüket a meccs végére.

A II. csoportban a spanyolok magabiztos előnyt szereztek a mérkőzés első félidejében, amelyet a szerbek ledolgoztak, sőt, kétszer vezettek is egy-egy góllal. Ám egy kitűnő rohammal, az utolsó három percben szerzett négy góllal újra sikerült megfordítani az eredményt az eddig százszázalékos spanyoloknak, és így már biztos résztvevői az elődöntőknek. A másik mérkőzésen a hollandok már az első félidőben háromgólos előnyt szereztek a csehek ellen, amelyet aztán csak növeltek, s bejutottak az elődöntőbe.

A spanyolok és a hollandok jó teljesítménye után talán gondolkodhatunk azon, mi lett volna, ha a selejtezőket nem ez ellen a két csapat ellen kellett volna játszani. (A magyar ifjúsági válogatott négy-négy góllal, 23-19-re kapott ki Spanyolország és Hollandia ellen is az olaszországi selejtezőn.)

Az alsóház III. csoportjában magabiztos győzelmek születtek. A bolgároknak a horvátok ellen csak az negyed óráig ment jól, aztán az előző csoportkörben kissé szerencsétlenül járt horvátok felfrissítették játékukat, s magabiztosan nyertek a bolgárok ellen. Az osztrákok végig vezetve nyertek a montenegrói ifjúságiak ellen. Az 5-8. helyért így a horvátok és az osztrákok szállhatnak versenybe.

A IV. csoportban a szlovének jól játszottak a románokat ellen, s bár a románok az 53. percben egy gólra megközelítették ellenfelüket, délnyugati szomszédainknak sikerült megnyerniük a mérkőzést. A norvégok megszenvedték a győzelmet, az eddig kevésbé jól muzsikáló ukránok ellen az első félidőben még háromgólos hátrányban voltak, a hatvan perc letelte után - játékukat jelentősen javítva - sikerült megnyerniük a mérkőzést.

Az Eb találkozóit nemcsak élőben lehet nézni a torna hivatalos oldalán, hanem vissza is lehet nézni azokat az infonet.tv segítségével.