Már csak Európa selejtezik

2005. június 2. 23:00 © handball.hu

Az év végi szentpétervári nőikézilabda-világbajnokságra már csak az európai helyek kiadók. A pán-amerikai selejtezők után eldőlt az is, hogy Óceániából Ausztrália a befutó. Az ázsiai selejtezőket a tavalyi olimpia előtt játszották le: Japán, Kína, Dél-Korea és Tajvan léphet pályára Oroszországban.

Sydney-ben május 24-én rendezték meg az óceániai seletező-tornát, amelynek győztese Ausztrália lett, és ezzel jutott ki az év végi oroszországi nőikézilabda-világbajnokságra. Az ausztrálok Új-Zélandot győzték le 38-12-re, és kvalifikálták magukat a világversenyre.

Új-Zéland - Ausztrália 12-38 (5-16)
Sydney
Vez.: Adams, Tomaszewski

Új-Zéland góllövői: Ariaana Randall 4, Marie Winitana 4, Langi Winitana 3, Gail Ah Hi 1. Edző: Scott Sinclair
Ausztrália: Cathy Kent, Rosa Boyd (kapusok), Shelly Roy 8, Olivia Doherty 6, Katia Boyd 6, Lilly Maher 4, Yvette Maher 4, Tracy Ashby 3, Michelle Rossoukas 3, Belinda Griffiths 1, Raelene Boulton 1, Simone Monte 1, Morgan Powell 1, Caitlin Wynne. Edző: Geoff Latta

Kiállítások: 2 perc; 4 perc
Piros lap: Caitlin Wynne (Ausztrália)

A vb-n résztvevő huszonnégy csapat közül tizenhat ország neve már ismert. Öt európai (a rendező, a címvédő, valamint az Európa-bajnokság érmesei), négy ázsiai (Ázsia-bajnokság helyezettjei), három afrikai (Afrika-bajnokság érmesei), három pán-amerikai (Pán-Amerika-bajnokság érmesei) valamint egy óceániai válogatott (Óceánia kvalifikációs mérkőzés) jutott ki a XVII. Női Kézilabda Világbajnokságra. A fennmaradó nyolc helyet a június 19-én végződő európai kvalifikációs párharcok győztesei foglalják el.

A vb ismert résztvevői
Oroszország (rendező), Franciaország (címvédő), Norvégia, Dánia, MAGYARORSZÁG (Európa-bajnoki érmesek), Japán, Kína, Dél-Korea, Tajvan (Ázsia), Angola, Elefántcsontpart, Kamerun (Afrika), Brazília, Argentína, Uruguay (Pán-Amerika), Ausztrália (Óceánia)

A vb play-off párosítása, 2005. június 11-19.