Zárult a D-csoport

2013. december 13. 14:38 © handball.hu

A D-csoportban az ausztrálok Tunéziával zárták az utolsó kört, ahol is az utóbbi csapat szerezte meg a csoport ötödik helyét. Este a már két fix továbbjutó Románia és Csehország mérkőzött meg egymással, papírforma eredménnyel.

XXI. nőikézilabda-vb, D-csoport, 5. forduló
Románia
29 (14)
Csehország
23 (7)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 1200 néző
Játékvezetők: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić (szerbek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

Mindkét csapat sok hibával kezdte a D-csoport záró találkozóját, ahol két, már biztosan továbbjutott csapat lépett pályára (7. perc: 1-1). Sorra maradtak ki a román helyzetek, és kettővel már mentek is a csehek, de nem tarthatott sokáig az örömük. Nechita és Neagu vezetésével magukra talált az ellenfél, s a 21. percben, 11-5-nél már Jan Basny kért időt. A románok könnyen érvényesítették akaratukat támadásban, és nagyobb megerőltetés nélkül tartották előnyüket. Félidőben: 14-7.

A szünet után alapos mezőnycserével rukkolt elő Tadici mester, hiszen ilyen előnynél belefért egy kis kísérletezgetés. Ez a mezőny is szépen tette a dolgát, és a 34. percben már tíz volt közte (17-7). 19-7-nél látott még rá esélyt a cseh szövetségi kapitány, hogy megállítsa lányait a csúfos vereség felé vezető úton. Ez olyan jól sikerült, hogy ezután egy 0-5-ös szériát produkált csapata (19-12), majd a játékrész közepére már csak négy maradt közte (20-16). Erejükből viszont ennyi telt, s így sima papírforma eredmény született. Végeredmény: 29-23.

Románia a második, míg Csehország a negyedik helyen lépett túl a D-csoportból a nyolcaddöntőbe.

A mérkőzés legjobbja: Paula Ungureanu

Tunézia
24 (12)
Ausztrália
15 (8)
Szerbia, Újvidék (Novi Sad), Spens Aréna, 200 néző
Játékvezetők: Yalatima Nanga Coulibaly, Mamoudou Diabate (elefántcsontpartiak)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 0 perc

A csoport eddigi két, nulla ponttal álló csapata csapott össze az utolsó fordulóban, ahol a tét már csak az Elnöki Kupában való további szereplés megágyazása lehetett. Ausztrália nyitott jobban, ellenfele a hatodik percben talált be először, de utána gyorsan magára talált, és magabiztosan a kezébe vette az irányítást. A félidőt is az észak-afrikaiak nyerték 12-8-ra.

Tunézia alig tíz perc alatt megduplázta félidei előnyét, amiben nagy szerepe volt a kapusnak, Fadia Omraninak is. Az ausztráloknál szokás szerint Potocki vitte a prímet, de csapata még az emberelőnyöket sem igazán tudta javára fordítani (45. perc: 18-11). A következő szakaszt1-3-ta hozták az ausztrálok, de ezután mindkét csapat behúzta a féket, és hosszabb gólcsend következett. Ezt Chebbah törte meg az 54. percben, és innen már meg is maradt csapata lendülete a végéig. Végeredmény: 24-15.

A mérkőzés legjobbja: Cathy Kent