MK: nem lesz címvédés

2018. március 31. 12:42 © handball.hu

A Török Bódog női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjének elődöntőit rendezik Budapesten. Mindkét mérkőzés nagy izgalmakat hozott: az első meccsen a Győri ETO a Ferencváros csapatát verte, a másodikon az ÉRD a Siófokot győzte le.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc
A Magyar Kupa négyes döntőjének első elődöntőjében a címvédő Ferencváros és az ezüstérmes Győri ETO csapott össze.

A mérkőzés első gólját Jovanović lőtte, az ETO azonban gyorsan fordított Puhalák és Groot góljaival. Jovanović kiegyenlített, majd három góllal elhúztak a győriek (10. perc: 2-5). Elek Gábor időkérése után ismét kiegyenlített a Fradi, majd 6-6-nál néhány percre befagyott az eredmény.

Innen a győriek tudtak elmozdulni, és ez segítette is őket: először kétgólos előnyre tettek szert (20. perc: 6-8), majd a 28. percben már néggyel is vezettek (9-13). Az utolsó percek tüzes gólpárbaját követően plusz hármat mutatott az időmérő a Győri ETO oldalán. A félidőben 12-15.

Egy-egy kihagyott büntetővel folytatódott a találkozó, majd Amorim lőtte a félidő első gólját. A győriek tíz percig voltak képesek tartani három-négy gólos az előnyüket, a Fradi azonban javított a védekezésén, és Kovacsics a 49. percben egyenlítő, Lukács az 50. percben pedig a vezetést jelentő gólt lőtte a hálóba.

Az utolsó percekben mindig a Ferencváros volt lépéselőnyben, vezetésére mindig ott volt a győri válasz. Az utolsó másodpercekben már nem tudta kihasználni újabb helyzetét az FTC, így maradt a döntetlen a hatvan perc végére: 25-25.

A továbbjutást a hétméteresek utolsó sorozata döntötte el, amikor Nerea Pena lőtte Kari Aalvik Grimsbø hasába a labdát, Anne Mette Hansen pedig értékesítette büntetőjét, a 29-30-as végeredményt beállítva.

A címvédő Ferencváros a bronzmérkőzés első résztvevője, a Magyar Kupát visszahódítani kívánó Győri ETO pedig a döntőbe jutott.

Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 4 perc
A Magyar Kupa második elődöntőjét a Siófok kezdte határozottabban, az ÉRD csak a 6. percben szerezte első gólját (2-1). Sőt a Balaton-partiak újabb két találata (4-1) után Szabó Edina tett rendet az érdi fejekben: tanítványait arra kérte, hogy azt csinálják, amit előzetesen megbeszéltek. Ez csak pár percig sikerült, hiszen 4-3 után ismét a Siófok percei következtek, Such, Elghaoui és Ferenczy találatával 7-3 lett az eredmény a 17. percben.

Az ÉRD végül csak a félidő utolsó perceiben, Krpež Šlezak és Roberts segítségével tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, 11-6-ról ugyanis 11-9-re kozmetikázták az eredményt.

A második félidő elején az ÉRD folyamatosan futott az eredmény után, még úgy is, hogy Foggéa nagyokat védett a kapuban (pl. Camille Aoustin büntetőjét, majd a megismételt büntetőt is). A 43. percben először Ježić-et, majd Böhmét állították ki, így kettős emberelőnyben közelebb férkőzött a siófokiakhoz az ÉRD (46. perc: 16-15), s két perc múlva Kiss Nikolett góljával egyenlített (17-17).

A Siófok először még megőrizte a vezetést, de Krpež Šlezak, majd Kiss újabb találatával fordítottak az érdiek (51. perc: 18-19). Az izgalmak nem szűntek meg, a Siófok ugyanis visszavette a vezetést, Such gólja plusz kettőt jelentett (21-19), az 59. percben azonban Tóth Gabi újra kiegyenlített, majd néhány másodperccel a vége előtt Signaté bombája talált az egyébként szintén jól védő Dedu kapujába (22-23).

Lars Rasmussen időkérése után Ferenczy gólja egyértelműen dudaszó után ért a kapuba, de a játékvezető-páros és az ellenőrök egyeztetést követően egyértelműen megadták a találatot, így ebben az elődöntőben is büntetőpárbaj döntött a továbbjutásról.

Tóth Gabi kezdett, aki fölélőtte a hetest, sőt Signaté is hibázott, ám az utolsó két körben Aoustin a kapufát találta el, Maibom lövését pedig Foggéa védte (26-26).

A hatodik hetespárharcnál azonban Böhme rontott (Foggéa védett), Krpež Šlezak pedig annak rendje és módja szerint betalált, így az ÉRD került a Magyar Kupa fináléjába. A végeredmény: 26-27.