Győrben fosztott trónt a Fradi

2015. május 14. 18:00 © handball.hu

A parázs népligeti első mérkőzés után csütörtökön a bajnoki döntő második találkozójára került sor Győrben. Harmadik meccsre nem lesz szükség: végig vezetve húzta be ezt a győzelmet is a Fradi, és ezzel elvette a címet a Győri ETO-tól.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 14 perc

A vendégek aktív támadómunkával kezdték a visszavágót, ahol a hazaiak így gyorsan lépéshátrányba kerültek (9. perc: 3-5). A 12. percben már 4-7-re vezettek a népligetiek, majd Szamoránsky harmadszorra is betalált. Tomori hetest harcolt ki, amit Pena értékesített, így pedig már a váratlannál is meglepőbb lett a helyzet (4-9).A 18. percben, 6-11-nél Herr helyét Lunde vette át. A ziccereit jól kihaszáló Győr a csere után hamarjában felzárkózott háromra, majd emberelőnyből Kovacsics vette be a ferencvárosi kaput (21. perc: 9-11). Kettős előnynél Kovacsics büntetőt hibázott. Pena távolról is hatékony tudott lenni, és a hátrány sem vetette vissza csapata teljesítményét (25. perc: 9-14). Az FTC a kiállítások hada ellenére is 11-15-re hozta az első játékrészt, úgy, hogy időn túli hetest fogott Tomasevic.

A Győrnek nagyon meg kellett ráznia magát a szünetben, hogy játékban tudjon maradni a bajnoki címe megőrzéséért. A budapestiek ismét csak tartani tudták magukat létszámhátrányos szituációkban is (40. perc: 15-20). A kapusokon sok múlt a következő percekben. 17-21-nél Ambros Martín kért időt, és szikrázott körülötte a levegő is. A Fradi elügyetlenkedte akcióit, míg az ETO ezt nem tehette, s nem is tette meg (47. perc: 19-21). Hornyák Ági is gólt szerzett, ami után már Elek Gábornak lett mondanivalója. Szucsánszki találata úgy kellett nekik, mint egy falat kenyér. A heteseket kihagyó társai után Löke itt is jó megoldásnak mutatkozott. Az 50. percben már az egyenlítésért támadhattak a kisalföldiek, de ez kimaradt. Pena betalált, de ezután Szucsánszki büntetőjét Herr kivédte. Tomasevic sem unatkozott továbbra sem. A Fradi emberelőnyös helyzetei sem váltódtak ekkor gólra (55. perc: 22-23). Tomori fontos találatot szerzett, és három és fél perccel a vége előtt Martín kért időt (22-24). A Győr a támadásnál lehozta a kapust, és kétbeállós játékra állt fel. Bódi betalált, és még három perc maradt. Pena berohant a győri védők között. Hornyák távolról bombázott. Szamoránsky beküzdötte magát (24-26). Az utolsó perc jött, Bódi pedig megint betalált. Húsz másodperc volt hátra, Elek Gábor kikérte utolsó idejét. Szucsánszki góljába belefújtak, de Lökét kiállították. Kovacsicz a legvégén feltette a koronát. Végeredmény: 25-27.

A Ferencváros 2007 óta először, és kettő meccsből húzta be összesítésben már a 12. bajnoki címet. A csapat ezzel nemcsak a Győr hét éves veretlenségi sorozatát törte meg, hanem a 2015/16-os BL-szezonban a főtáblán való egyenes indulás jogát is. A Győri Audi ETO KC selejtezőre kényszerül így a legrangosabb európai kupasorozatban.