Dunaferr: sima továbbjutás

2007. január 14. 21:20

Kiütéses győzelmet aratott, 30-16 arányban gázolt át a Dunaferr női csapata a Rosztov Don gárdáján az EHF Kupa hazai visszavágóján Dunaújvárosban.

EHF Kupa, visszavágó
Dunaferr NK – Rosztov-Don 30-16 (19-11)
Dunaferr NK: Sirina, Lovász 3, Gáspár 1, Mörtel 3, Laluska 4, Ferling 3, Nagy I. 3. Csere: Hoffmann (kapus), Őri 8, Borbás 1, Gerstmár 1, Pigniczki 1, Kovács, Vincze 2. Vezetőedző: Kovács Péter.

A Rosztovban elért soványka előny birtokában óvatos optimizmussal vágott neki a Dunaferr a mai visszavágónak: a kétgólos sikert követően sem voltak elbizakodottak, ugyanakkor Kovács Péter tanítványai roppant elszántan várták a ma esti csatát az EHF-kupameccsen: bizonyítani akarták, hogy sokkal jobb gárdát alkotnak orosz ellenfelüknél.

Ferlingék ennek megfelelően nagyon komolyan vették a találkozót, s már az első percekben megroppantották ellenfelüket. Sirina jól védett, a piros-fehérek kiválóan védekeztek, s a gyors ellentámadásokból előbb Nagy Ivett, majd Gáspár Gabriella, Lovász és Laluska is könnyű gólokat dobott, így az ötödik percre már négygólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban egy ideig még tartani tudta négy-ötgólos hátrányát a nagyon fiatal orosz csapat, de ahogy közeledett a játékrész véghajrája úgy vált egyre nyilvánvalóbbá, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes.

A szünet után sem változott a kép: ugyan a második "etapot" a rosztoviak kezdték góllal, de még mielőtt felcsillanhatott volna a remény a vendégek előtt, Nagy Ivett, Laluska, s a hétmétereseket kíméletlenül értékesítő Őri góljaival ismét rákapcsolt a Dunaferr, s a 37. percre ismét megvolt a tízgólos különbség. Az oroszok ekkor egy picit elveszítették a fonalat, több durva szabálytalanságot is elkövettek, de ezért rendre meg is kapták a jogos kiállításokat, s ezeknek köszönhetően ismét csak tovább nőtt a differencia a két gárda között.

Mivel a továbbjutás már régen eldőlt, Kovács Péter vezetőedző gyakorlatilag teljes kezdőcsapatát a kispadra ültette, s lehetőséget adott a cseresornak is a bizonyításra. A védekezésben ugyan nem látszott meg a váltás, de a támadások hatékonysága visszaesett. Ám a remekül védő Hoffmann Kittinek köszönhetően nem változott a különbség.

Kovács Péter, a Dunaferr vezetőedzője:

"Fölényes győzelmünket a fegyelem diadalának tartom, hiszen ezúttal hatvan percig betartotta a csapat a megbeszélt taktikát. Végig nagyon szigorúan játszottunk, így igazolódott a találkozó előtti jóslat: ikerült bizonyítani, hogy sokkal jobbak vagyunk a fiatal rosztiovi csapatnál, esélyt sem adtunk az oroszoknak a szoros eredmény elérésére. Úgy vélem, hogy közönségszórakoztató, jó játékkal, még ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ugyanakkor éppen most nem szabad "elszállni" magunktól: csütörtökön igazi rangadó vár ránk a Debrecen otthonában – ez a meccs hatalmas jelentőséggel bírhat az alapszakasz végeredményét illetően."

Forrás: dunaujvaros.com