Hazai siker Győrben

2005. december 29. 13:46 © handball.hu

A Győri Graboplast ETO KC nyerte a Generál Suzuki Kupa felkészülési tornát, miután a "döntőben" sok gólt hozó, látványos, nagy iramú összecsapáson győzött a másik magyar résztvevő, a Ferencváros ellen.

Görbicz Anita, a Győri ETO csapatkapitánya
Görbicz Anita,
a Győri ETO
csapatkapitánya
Generál Suzuki Kupa felkészülési torna - 6. mérkőzés
Győri Graboplast ETO KC - FTC Klub Petrol 33-30 (21-18)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1200 néző
Vez: Horváth, Marton
Győr: Herr O. - Bódi 3, Dokic 4, Mörtel 6/2, Bradeanu 2, Vérten 2, Görbicz 7/3. Csere: Petróczi, Oross (kapusok), Gogirla 4/1, Nagy 1, Herr A. 1, Lazer 3, Temes. Edző: Róth Kálmán.
FTC: Pastrovics - Mravíková 2, Laluska 2, Szucsánszki 3, Uhraková 6/3, Tóth 8/2, Kirsner 1. Csere: Harisová (kapus), Szamoránsky P. 3, Kamper 3, Horváth 1, Szamoránsky A. 1, Valovics. Edző: Németh András.
Hétméteresek: 5/5 illetve 6/6
Kiállítások: 10 perc illetve 2 perc
Piros lap: Temes (57. perc)

A mérkőzés elején a világbajnokságot is megjárt játékosok ragadták magukhoz a kezdeményezést: az első három gólból Bradeanu, Tóth Tímea és Görbicz vállalt egyet-egyet. Erre a "kupadöntőnek" is beillő meccsre mindkét csapat alaposan felpörgött, de a románok elleni csatában látott túlzott keménység nem volt jellemző. Mörtel, Görbicz és Tóth szép átlövései, Dokic és Uhraková hatékony beállójátéka nyomán szoros maradt az eredmény: látszott, hogy a két csapat jól ismeri egymást (17. perc: 13-11). A különbséget elsősorban a kapusposzton lehetett látni, Herr Orsolya több labdát tudott fogni, mint Pastrovics Melinda.

Az első nyíltszíni tapsot Bódi kapta, amikor egy szép labdaszerzés után bátran végigvitte a labdát, és szorongatott helyzetből is betalált. Kicsit "doppingolta" is őt az elismerés, mert rögtön utána két újabb gólt szerzett, így a hazai csapat el is húzott. A másik oldalon Tóth Tímea mutatta be a vb-n látott lövőformáját, igazán magas színvonalú csatát láthatott a közönség, főleg a támadójáték szempontjából (26. perc: 18-16). Ebben az időszakban a Fradinál is összeállt a védekezés, feljavult a kapusteljesítmény, ennek következtében újra szoros lett az eredmény. A félidő végén Görbicz percei zajlottak: két gyors góljával háromra növelte a győri előnyt (21-18).

A második játékrész is hatalmas iramban kezdődött, a nagy rohanásból a győri lányok kerültek ki jobban. Mörtel és Tóth Tímea ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta: röpködtek a nehéztüzérségi bombák a két kapu irányába (40. perc: 28-22).

A nagy tempóban kicsit elfáradtak a csapatok, több technikai hiba, pontatlan átadás csúszott a játékba, illetve a kapusok is szépen hárítottak, főleg Petróczi kapta el a fonalat. Tovább növekedett a hazai csapat előnye. Mindkét edző igyekezett az összes játékosának lehetőséget adni, egyértelmű volt, hogy a csapatjáték csiszolása most sokkal fontosabb, mint az eredmény. A különbség a második sorok szereplésével is hat gól körül stabilizálódott (53. perc: 32-26).

A végjátékban Szamoránsky Piroska már szokásosnak mondható lerohanásos góljai nyomán csökkent a különbség. A hazai közönség második nyíltszíni tapsát a fiatal győri hálóőr, Oross Nilla kapta, aki a rendelkezésére álló néhány perc alatt is szép védéseket mutatott be. A végeredmény 33-30 lett a nagyobb lövőerőt, változatosabb átlövőmunkát és összességében jobb kapusteljesítményt mutató hazai csapat javára egy nagy iramú, főleg a támadójátékra koncentráló csatában.

A Generál Suzuki kupát tehát a Győri Graboplast ETO KC nyerte.