A Dunaferr is tornagyőztes

2005. december 29. 19:32 © handball.hu

A hétvégén Budapesten rendezett felkészülési tornát a Dunaferr nyerte, miután a záró mérkőzésen 35-29-re győzött a Kiskunhalas ellen. A horvát Virovitica és Lokomotiva Zagreb részvételével nemzetközivé váló eseményen a harmadik helyet a Vasas szerezte meg, negyedikként a Virovitica, ötödikként a Lokomotiva, hatodikként pedig a Spartacus végzett.

Várszer ’94- Vasas Kupa - döntő mérkőzés
Dunaferr NK- Kiskunhalas 35-29 (17-13)
Fáy utca, 300 néző
Vez: Herczeg, Südi
Dunaferr: Hoffmann - Lovász 4, Kindl 4, Gáspár 2, Bulath 2, Ferling 7/2, Nagy 3. Csere: Borbás 7, Radulovics 3/1, Vincze 1, Mehlmann 2, Balogh, Gerstmár. Edző: Kiss Szilárd.
Kiskunhalas: Vörös - Kósa 2, Kocsis 2, Szűcs 2, Kocsik 5/3, Ilyés 5, Koroknai 3. Csere: Győri (kapus), Ruskó 3, Kurgyis 4, Baross 1, Micskó, Borbély 2. Edző: Zsiga Gyula.
Hétméteresek: 3/3 illetve 4/4
Kiállítások: 4 perc illetve 8 perc

A mérkőzés elején a szervezők köszöntötték a világbajnoki bronzérmet szerzett játékosokat, Ferling Bernadettet, Kindl Gabriellát, Borbás Ritát és Mehlmann Ibolyát, valamint az időközben Győrből Budapestre érkezett Németh Andrást, a válogatott szövetségi kapitányát, illetve Zsiga Gyulát, a csapat edzőjét.

Kocsis Ágnes két átlövésgóljára a Dunaferr indulásból szerzett találatokkal válaszolt. A vendégcsapat a már bevált nyitott védekezést alkalmazta, a megszerzett labdákkal Gáspár, Nagy és Lovász zörgette meg a hálót. Hamar megtalálta az ellenszert a halasi gárda: a jobbkezes jobbszélső, Kósa Anikó ügyesen futott be középre, és a beállót is jól játszották meg, így sikerült egyenlíteniük a kunsági lányoknak (12. perc: 6-6). A Halas kapujában Vörös Henriette szép védéseket mutatott be, az ő teljesítménye is fontos szerepet játszott abban, hogy csapata jól tartotta magát az esélyesebb ellenféllel szemben.

Radulovics, Ferling és Bulath átlövéseit egyre nehezebben tudták megakadályozni a halasiak, így folyamatosan nőtt a különbség (23. perc: 14-9). Ilyés, Ruskó és Baross eredményes játékával felzárkózott a Zsiga-gárda, sőt Kurgyis cimbalomszögből lőtt gólja után egyre olvadt az újvárosiak előnye (27. perc: 14-13). Kiss Szilárd Vinczét küldte be jobb 2-es védőnek a 3-2-1-es formációba. Be is vált a megoldás, mert a Dunaferr három szerzett labdából három villámgyors gólt lőtt, így a félidőre nőtt az Újváros előnye (17-13).

A második játékrész elején Lovász-show következett: előbb bravúros gólpasszt adott Borbásnak, majd ő maga szerzett betörésből gólt. Egyre jobban belelendültek Ferlingék, Hoffmann Kitti is jól védett, így tovább nőtt a differencia (38. perc: 23-17). Mehlmann támadásban és védekezésben is jobbszélsőt játszott, egyszerre voltak a pályán Raduloviccsal. Utóbbi szintén fennmaradt időnként védekezésben, ilyenkor ő húzódott ki a szélre, Mehlmann pedig eggyel beljebb helyezkedett. A halasi lányoknak átmenetileg sikerült felzárkózniuk (42. perc: 24-21), Borbás Rita lerohanásból szerzett góljaival viszont megint elhúzott a Dunaferr (45. perc: 27-21).

Ilyés Annamária talpról és felugrásból is átlőtte a falat, megint szorosabbá téve a mérkőzést (52. perc: 29-26), néhány Borbás-villanás és egy Gáspár-gól után azonban végképp semmi kétség sem maradt a csata kimenetelét illetően (57. perc: 33-27).