"A Győrnek több és jobb cseréje van"

2005. április 30. 14:35 © handball.hu

A kilenc gólos hazai sikerrel záruló Győri Graboplast ETO KC - Ferencváros bajnoki mérkőzés után a két csapat vezetőedzőit, Róth Kálmánt és Németh Andrást kértük rövid meccselemzésre.

Róth Kálmán Mehlmann és Herr játékával különösen elégedett volt Fotó: Bölcsföldi István Péter
Róth Kálmán Mehlmann és Herr játékával különösen elégedett volt
Fotó: Bölcsföldi István Péter
Róth Kálmán (a Győr edzője): Ismét azt tudom mondani, hogy a győzelmünk a hosszabb cserepadunkon múlt. Németh András viszonylag szűk lehetőségből válogathat, ráadásul Rábai sem állt a vendégek rendelkezésére, így felőröltük a kulcsembereiket. Az esélyesség terhe az első félidőben jócskán nyomott minket, nem tudtunk olyan ritmusban kézilabdázni, mint ahogy szerettük volna, ráadásul a védekezésünk sem volt olyan feszes, mint általában. A félidőig kapott 14 gólt egy kicsit soknak találom és az emberelőnyös helyzetekben megszerzett labdákat is könnyen herdáltuk el, fegyelmezetlenül játszottunk, kapkodtunk. A Ferencváros ekkor gyors leindulásokkal kompenzálta a nehezen megszerzett előnyünket.

A második félidőben már lényegesen jobb volt a védelmünk, ebből kifolyólag többször tudtuk felvinni a labdát mind elsőszándékú indításokkal, mind gyors lerohanásokkal és ezek a könnyen szerzett gólok kicsit megnyugtattak bennünket. Már a második játékrész elején sikerült 4-5 góllal elhúznunk, amit meg tudtunk tartani és ez egy kicsit felszabadította a játékunkat. Gogirla is határozottan feljavult a támadójátékban és a védekezésben is, valamint Görbicz Anita is egyre jobban magáratalált. Mehlmann Ibolya egész végig válogatott szinten játszott, aminek külön örülök, és ugyanezt mondhaton a csereként pályára lépő Herr Orsolyáról is.

Németh András tisztesebb helytállást várt csapatától
Németh András (a Ferencváros edzője): Az első félidőben megvalósítottuk a tervünket, viszont a második játékrészben gyalázatosan játszottunk. Ekkor Mravikova és Tóth teljesítménye is jelentősen leromlott. Az egész mérkőzést tekintve mindössze Uhrakova és Pastrovics játékával lehetek elégedett. Az is borzalmas, hogy a kapusposzton, ahol eddig a legtöbb problémánk volt most jó teljesítményt nyújtottuk, mégis a két év alatti legsúlyosabb vereségünket szenvedtük el. Mindenképp szorosabb mérkőzésre és tisztesebb helytállásra számítottam, bár nem hiszem, hogy a győzelemre sok esélyünk lett volna, hiszen a Győrnek több és jobb cseréje van.