Magabiztos Dunaferr-siker

2005. április 29. 18:40

A bajnokság rájátszásának felsőházában magabiztosan győzte le a Dunaferr csapata a Cornexit. Az újvárosi lányok már 8 góllal vezettek a félidőben, és ebből az előnyből hat gólt sikerült megtartaniuk.

A tarthatatlan Radulovics
NBI, rájátszás, 24. forduló
1-4. helyért
Dunaferr NK - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 30-24 (17-9)
Dunaújváros, 900 néző
Vez.: Horváth, Németh

Dunaferr: Pálinger - Németh 1, Radulovics 8(1), Pigniczki 1, Bohus 2, Bulath 3, Vincze 3. Cserék: Ferling 6, Kindl 4, Balogh Barbara 2, Gáspár, Gerstmár. Edző: Kiss Szilárd
Cornexi: Sugár - Balogh Beatrix 5, Korgyuk 2, Siti 2, Szabó 2, Vámos, Kenyeres 5. Cserék: Lőw 1, Őri 3, Uljanics 1, Vaszari 3(1). Edző: Szabó Edina

Kiállítások: 2 perc (Kindl); 6 perc (Kenyeres, Siti, Szabó)
Hétméteresek: 1/3 (Ferling és Radulovics hagyta ki); 1/1

Egy hét leforgása alatt második vereségét könyvelhette el a Cornexi-Alcoa, míg a Dunaferr-nek úgy kellett a pénteki győzelem, mint egy falat kenyér. A Cornexinek kisebb csoda kell a harmadik hely megszerzéséhez, míg a Dunaferr harcban van a bajnoki aranyért a Győri ETO-val. A mérkőzés előtt kiderült, hogy a vendégek vezetőedzője, Szabó Edina továbbra se számíthat a bordarepedéssel bajlódó Tápai Szabinára. Kiss Szilárdnak, a hazaiak edzőjének pedig a sérült Nagy Ivett és Lovász Zsuzsa mellett egy másik szélsőt, Pálffy Zsuzsát is mellőznie kellett.

Pálffy elmondta, hogy kisebb bokasérüléssel küszködik, amely inkább izületi sérülés, de a vezetők úgy gondolták, hogy ezt a mérkőzést hagyja ki.

A két edzőnek tehát volt feladata a posztok helyettesítésénél, amit úgy oldottak meg, hogy a Dunaferr átlövővel, méghozzá Németh Helgával pótólta Pálffyt, míg a Cornexinél egy szélső, Kenyeres Fanni játszott átlövőt.

Bemelegítéskor még alig volt néhány ember a lelátón, aztán szép lassan csordogáltak a szurkolók, de így sem volt teltház.

A mérkőzés elején még izgalmas csatának lehettünk szemtanúi, hiszen 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor Pálinger elkezdett mindent hárítani, Radulovics egymás után szerezte a gólokat, és ezzel elindult a Dunaferr-expressz. Pillanatok alatt átvették az irányítást, és innentől kezdve nem volt megállás, többször 4-5 gól volt a különbség, a félidő pedig 8 gólos hazai előnnyel zárult, 17-9.

A második félidőben szinte nem változott semmi, a győzelemre törekedő Dunaferr vezette a mérkőzést, míg a meglehetősen indiszponált Cornexinek alig sikerült valami. Kenyeres Fanni, Vaszari Virág és Siti Bea góljaival egyszer felzárkózott a fehérvári csapat, ekkor 23-19 állt az eredményjelzőn, és úgy nézett ki még lehet keresnivalójuk. Azonban ez csak egy rövid ideig tartott, mert a Cornexi újra hibát hibára halmozott, amit a Dunaferr kegyetlenül kihasznált, és azonnal 26-19 lett.

A mérkőzés végéig nem változott semmi, a Dunaferr könnyedén szerezte a góljait, míg a Cornexi próbálkozásai rendre Pálingeren haltak el. A Corenexi teljesen elfáradt és 30-24-es vereséget szenvedett. A találkozó képét tekintve megérdemelten nyert a Dunaferr, akiket aztán a szurkolóik hosszasan ünnepeltek.