A Győr az alapszakasz győztese

2005. április 20. 19:38 © handball.hu

A magyar bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén két kiváló formában lévő, bár kissé fáradt EHF-kupa-döntős csapat találkozott egymással. A Győri Graboplast ETO gárdája végig nagy formában játszva, sok jó egyéni teljesítménnyel, magabiztos, 35-24-es győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa ellen, és ezzel az első helyen fordult a rájátszásra.

Juhász: lendületes játék, bravúros technikai megoldások
NB I, 22. forduló
Győri Graboplast ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 35-24 (16-10)
Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr, 2000 néző
Vez.: Kékes, Kékes

Győr: Sirina - Kovacicová, Bradeanu 3, Borbás 1, Görbicz 3, Gogirla 8(1), Vérten. Cserék: Herr (kapus), Bognár 2, Juhász 4, Mehlmann 3, Mörtel 7, Temes 3(1), Szamoránsky 1. Edző: Róth Kálmán
Cornexi: Sugár - Balogh 7, Korgyuk 2, Szabó 1, Siti 3, Tápai, Kenyeres 2. Cserék: Fekete (kapus), Tóth K. 3, Lőw 2, Vámos 1, Uljanics, Őri 3. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 4 ill. 4 perc
Piros lap: Szabó Valéria (Cornexi)
Hétméteresek: 2/5 ill. 0/1.

A mérkőzés elején jól tartotta magát a vendégcsapat, 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a Győrrel. Ekkor azonban a hazaiak két román légiósa, Gogirla és Bradeanu egyre inkább magára talált. Nagyszerű teljesítményt nyújtottak, a beálló Borbás zárásai után kialakuló lövőhelyzeteket szinte maradéktalanul kihasználták (15. perc: 9-3).

A vendégeknél Siti igyekezett irányítani a támadójátékot. Ő maga jól is lőtt egyszer-kétszer, de a csapat támadásai nem álltak igazán össze, illetve a győri védelem lábbal nagyon sokat dolgozott, Borbás és Vérten jól léptek ki a lövőkre.

Szabó Edina időkérése után taktikát váltott a Cornexi, a védelem szorításában vergődő átlövők helyett a szélsőket igyekeztek megjátszani, és a rutinos Balogh Bea ki is használta a helyzeteit. Hamarosan kettőre csökkent a vendégek hátránya, főleg mivel a védekezésük is rengeteget javult (11-9).

Mörtel hét gólt szerzett
A Győr azonban tudott újítani, Mörtel hatalmas lövéseinek és a még junior korú Temes agilis és eredményes játékának köszönhetően megint növelni tudták a különbséget, így a félidőre 16-10-zel fordultak a csapatok.

A második játékrész Korgyuk talpról lőtt góljával indult, majd több rontott kísérlet következett. Csapkodó volt mindkét csapat játéka, sok technikai hibát követtek el a kézilabdázók. A fiatal Juhász és a rutinos Siti találtak először magukra, szép gólokat helyeztek el Sugár, illetve Herr kapujába (39. perc: 20-14).

Mörtel Renáta ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta: hatalmasakat ágyúzott a felső sarokba, de emellett a labdaszerzésben, és az indulásokban is jeleskedett. A hazaiak mai játéka a legkényesebb szakmai igényeket is kielégítette, igazi örömkézilabdát mutattak be. A Cornexi nem tudta feltörni a győriek védelmét, a második félidőben a szélsőket sem tudták olyan jól megjátszani, mint eleinte (50. perc: 30-17).

Lőwnek ma nem volt oka az örömre
Mivel már eldőlt a mérkőzés, az utolsó 10 percben mindkét edző igyekezett forgatni a csapatát, és mindenkinek lehetőséget adni. Az agilisan játszó szélső, Lőw Andrea próbálta tartani a lelket a vendégekben, még átlövésből is tudott gólt szerezni, de egyértelmű volt, hogy itt már nem lehet komoly fordulat. A győriek fiatal balszélsője, Juhász Gabriella gyönyörű megoldásokat mutatott be, Temes Bernadett pedig irányítóban és védekezésben is jeleskedett.

Az edzőmérkőzés jelleget öltő összecsapás végén a fiatalok játszották a főszerepet mindkét oldalon: Bognár és Őri lőttek egy-egy szép gólt búcsúzóul, majd Kenyeres találatára is válaszolt még a junior korú győri irányító, így a meccs 11 gólos hazai sikert hozott (35-24).