Székesfehérvári örömtánc

2005. február 27. 21:33 © handball.hu

A nőikézilabda-bajnokság 19. fordulójából egy rangadó maradt hátra. A hazai pályán játszó Cornexi Tápai Szabina utolsó másodpercekben lőtt góljával egyenlített, és ezzel pontot szerzett az első helyen álló Dunaferrtől.

Örömtáncot jártak Fehérváron
Női NBI, 19. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Dunaferr NK 25-25 (10-10)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 1500 néző
v.: Bonifert, Oláh

gól: Tápai 7/3, Balogh B. 7, Siti B. 4, Korgyuk 3, Csernus 2, Kenyeres 1, Őri E. 1, illetve Németh H. 6, Kindl 5, Ferling 5/3, Vincze M. 3, Pálffy 3, Bohus 2, Pigniczki 1
hetes: 3/3, illetve 3/3
kiállítás: 10, illetve 14 perc

Mindkét csapat számára nagy volt a tét a bajnokság 19. fordulójának rangadóján, hiszen a Dunaferrnek győznie kellett volna, hogy a rájátszást a Győr előtt, az első helyen kezdje meg. A sportág berkein belül arról beszélnek ugyanis, hogy a szerdán lejátszott (és egyébként januárról elhalasztott) Spartacus-Dunaferr mérkőzésen Fauszt Éva jogosulatlanul szerepelt, hiszen az eredeti időpontban még nem rendelkezett versenyengedéllyel. Az MKSZ ugyan hivatalosan még nem adott ki közleményt ezzel kapcsolatban, ám nagy esély van rá, hogy a Dunaferrt megfosztják a két ponttól (esetleg a szerdai meccset újra kell játszaniuk).

A Cornexi számára ma a tét a "lét" volt, hiszen hátralévő három rangadójából három pontot kell szereznie a rájátszásba jutáshoz. Ellenkező esetben a Dunaferr, a Győr és a Ferencváros után a Debrecen kerül a legjobb négy csapat közé.

Telt házat és óriási hangulatot teremtett a mérkőzésre kilátogató 1500 néző. A Cornexi továbbra is nélkülözte a porcsérüléséből lábadozó Vámos Boglárkát, de a vendégeknél még drámaibb volt a kép: Radulovics, Nagy Ivett és Bulath Anita a nézőtérről figyelhették csak a találkozót. A csapatban két héttel bokaszalag szakadása után helyet kapott Bohus Bea, és Németh Helga is játszott, méghozzá nem is akármilyen formában: 6 gólt szórt a fehérváriaknak. A hiányzók pótlását ismét nagyszerűen oldotta meg Balogh Barbara, és főleg Vincze Melinda, aki ezúttal sem ijedt meg a rá nehezedő elvárásoktól, és háromszor is betalált az egyébként végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Sugár hálójába.

Az már az első félidőben látottakból kiderült, hogy végig kiélezett, szoros találkozóra számíthatunk, hiszen mindkét csapat védekezése nagyszerűen összeállt, és bár a Cornexi egy percre se adta ki a kezéből a vezetést, az újvárosi lányok a már megszokott harci szellemmel játszva döntetlenre tornázták fel magukat a szünetre (10-10). Némi derültségre adott okot, hogy a Dunaferr "nehézbombázóját", Kindl Gabriellát a mintegy 20 centivel alacsonyabb Balogh Bea őrizte, méghozzá sikeresen, hiszen az átlövő számos elhibázott kísérlet után csupán egyszer talált a hálóba az első játékrészben.

A napokban ismét a válogatottba kerülő Balogh gólaira ugyan harminc percet kellett várni, ám a kis szélső a szünetben megrázta magát és aztán csapata első hat találatából ötöt (!) az ő neve mellé írthattunk. Az ember szája tátvamaradt, hiszen "BB" a gólszerzés összes módját bemutatta: lerohanásból, betörésből, szélről, és átlövésből is betalált az egyébként nem túl jó napot kifogó Pálinger kapujába. A "gólcsatába" az ex-csapata ellen játszó és ismét kiváló formában kézilabdázó Németh Helga is beszállt. Az első félidő koreográfiája szerint megint 1-2 góllal vezettek a hazaiak, a 44. percben azonban Ferling büntetőjével kiegyenlített a Dunaferr, és Pálinger is megcsillogtatta tudását. De a javát az utolsó negyedórára tartogatták a csapatok: Balogh ekkor beálló pozícióból is betalált, majd Csernus, és Korgyuk is gólt szerzett (22-19). Csernus és Bohus kettős kiállításából a vendégek jöttek ki jól, hiszen Vincze lerohanásból megszerezte harmadik találatát is. Kindl bombái továbbra is ritkán értek célba, ám a Cornexi játékára is az idegeskedés és a sorozatban eladott labdák voltak jellemzőek. Pigniczki Tápai lerántása után begyűjtötte harmadik kiállítását is, így kénytelen volt elhagyni a játékteret. Siti percei következtek ekkor, aki hatalmas átlövésgólja után betörésből is eredményes volt, ám a dunaújvárosiak Ferling, Pálffy és Kindl hálószaggató találataival gyorsan felzárkóztak (24-23).

Az 58. percben Németh Helga egy varázslatos, deréktól elengedett lövéssel ismét egyenlített (24-24), majd a Dunaferr kapitánya, Bohus Bea - először a meccs folyamán - megszerezte csapatának a vezetést (24-25). Ekkor úgy tűnt, a Cornexi nem bírja tovább a feszültséget, hisz egy technikai hiba után, 17 másodperccel a találkozó vége előtt ismét a vendégek támadhattak... Mindössze hét másodperc volt hátra, mikor a rutintalan Vincze rossz passza után Tápai rohanhatott, és a Köfém csarnokban soha nem hallott hangrobaj jelezte: Szabina szinte a zárósípszó megszólalásával egyidőben kiegyenlített (25-25). A pályán még percekkel a lefújás után is ünnepeltek a hazaiak.

Szabó Edina (a Cornexi-Alcoa-HSB Holding vezetőedzője): A pályán öldöklő küzdelem folyt, a kézilabdatudásunk most a háttérbe szorult, hiszen nem is azt játszottuk, amit megbeszéltünk. De nekünk nagyon kellett ez az egy pont, amit szinte a sírból hoztunk vissza. Persze a hibáinkat utólag kielemezzük majd, hisz a mérkőzést többször megnyerhettük-, igaz el is veszíthettük volna. Két meccsünk van még hátra, ahol összesen két pontot kell szereznünk a rájátszásba jutáshoz: a Győr ellen idegenben játszuk, a Fradit pedig itthon fogadjuk.

Kiss Szilárd (a Dunaferr vezetőedzője): Igzalmas, jó mérkőzést játszottunk, aminek a végén elemi hibát vétettünk és ezzel elszalasztottuk a győzelmet. Annak viszont örülök, hogy csapatom végigküzdötte a hatvan percet és még vesztett helyzetből is talpra tudott állni. Németh Helga játékát tudnám kiemelni.

Balogh Bea (a Cornexi legeredményesebb játékosa): Szerettük volna megnyerni a rangadót, de az egy pontot mindenképp meg akartuk szerezni. Bár rutintalanságunk miatt nem tudtunk győzni, az egy pont a zsebünkben van. A kiskunhalasi és természetesen a mai meccs is nagyon fontos volt, ám holnaptól csak a válogatottra koncentrálok. Aztán következhet a Győr és a Fradi elleni - szintén létfontosságú - összecsapás.