KEK: kevesebben is jobbak voltak

2005. február 20. 19:28 © handball.hu

A németek 11 játékossal érkeztek a Vác otthonába, hogy a KEK negyeddöntőjébe jussanak. A jelenlegi és egykori válogatottakkal teletűzdelt Nürnberg a tegnapi, hétgólos győzelme után ugyanekkora különbséggel verte a hazaiakat a mai találkozón, és így a legjobb nyolc közé jutott. A meccs legeredményesebb játékosa Mátyás Auguszta volt, aki ötször talált Harlander, és ötször Gubova hálójába.

Blacha kevés sikerrel lökdöste Mátyást
A váci lányok mai találkozójára kevés szurkoló látogatott ki. Ennek két oka lehet: az egyik a televíziós közvetítés, a másik pedig az, hogy a tegnapi eredmény ismeretében sokan úgy gondolták, a KEK-szereplésnek vége lesz. És bár a 60 perc után már mindenki tudta, hogy így is lett, mindenképpen dicséret illeti azt a közel 400 embert, aki eljött drukkolni szeretett csapatának. Ki kell emelni viszont azt a 20-30 szurkolót, akik dobokkal, harangokkal, szívvel-lélekkel buzdították csapatukat nem kevesebb mint hatvan percen keresztül.

KEK, nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzés
Váci NK - 1. FC Nürnberg 19-26 (9-13)
Vác, 400 néző
Vez.: Marreiros, Ramos (POR)

Vác: Gridnyeva - Berta, Hornyák 6, Ilyés 1, Tóth K., Mátyás 10/3, Szentes. cserék: Moszkovaja 2, Povázsai, Zácsik, Rezi. edző: Vura József
Nürnberg: Harlander - Tobiasz 3, Blacha 3, Christenau 2, Simakova 4/3, Ofenböck 2, B. Strass 6. cserék: Gubova (kapus), Dinis-Virtic 3, Rösler 2, Rohde 1. edző: Herbert Müller
sárga lapok: Mátyás, Moszkovaja, Ilyés; Ofenböck, Christenau, Harlander
kiállítások: 8 perc - Moszkovaja (14.), Hornyák (24., 46.), Szentes (37.); 4 perc - Simakova (20.), Dinis-Virtic (27.)
hétméteresek: 3/3; 3/5 (Simakova, Simakova)
az eredmény alakulása: 5. p.: 2-2, 10. p.: 4-3, 15. p.: 5-4, 20. p.: 7-7, 25. p.: 8-9, 35. p.: 11-15, 40. p.: 13-16, 45. p.: 15-19, 50. p.: 17-21, 55. p.: 19-22

A váciak vezették a mérkőzés első támadását, azonban elveszítették, és kontratámadásból Katrin Blacha volt eredményes az ellenfél csapatában. Majd magyar oldalon is megszületett az első gól Hornyák lövéséből. Ofenböck és Mátyás is betalált, így az eredmény 2-2 lett. Mindkét oldal kapusa jól védett a mérkőzés elején, így rövidebb gólszünet után ismét Mátyás, majd a támadásban fent maradó Moszkovaja lőtt gólt Harlandernek (4-2). Egy-egy hétméterest értékesített mindkét csapat, majd amikor Herbert Müller edző (aki egyébként az osztrák nőikézilabda-válogatott edzője is) látta, hogy csapata sokat hibázik, és még nem lendült játékba, kikérte idejét. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a keményen védekező Moszkovaját kiállították, és Christeanu két gólja révén kiegyenlítettek a németek (5-5).

Továbbra is Mátyás hordta a vállán a csapatot, aki az első félidőben hat gólt lőtt. Igaz, már csak egyszer, a 22. percben vezetett a Vác 8-7-re, sokszor megvolt a lehetőség az eredmény megfordítására. Ezzel sajnos nem éltek Hornyákék, és a másik oldalon Simakova és Strass is beszállt a gólversenybe. Simakova értékesítette a heteseket (ha Gridnyeva meg nem fogta), Barbara Strass pedig szinte mindenhonnan gólt tudott szerezni. Ha kellett, jobbkézzel, jobbszélről, vagy beállóból, vagy éppen ziccerből (8-12).

A második játékrészben szinte végig fej-fej mellett estek a gólok, végre Hornyák is megtalálta önmagát, és az első félideji hibákból tanulva már inkább a hálóban kötött ki a labda. Mátyás továbbra is csak lőtte a gólokat, de a 37. percben a különbség nem változott (12-16). A 42. percben a találkozó talán legérdekesebb jelenete zajlott le. Katrin Blachát indították társai, amikor ütközött Gridnyevával. A játékvezetők nem fújtak semmit, a német játékos pedig 11 méterről dobta be a kapuba a gólt (13-17). Innentől kezdve azt csináltak Strassék, amit akartak. Átejtették Gridnyevát, kínai figurából szereztek gólt, és szép labdákat csentek el, így lett a 48. percre 16-21.

Az 55. percben Herbert Müller ismét időt kért, amellyel elérte, amit akart. A németek szívósan védekeztek, a magyar támadók már nem találták a lyukakat, ahol betörhetnek, és a toronymagas védők fölött sem volt könnyű átlőni. A román, nehezen megfogható beállós, Dinis-Virtic erőszakos befordulásait követően gólokat szerzett, valamint az egykori lengyel, ma német Tobiasz is megcsillogtatta tudását a jobbszélen, így lett a végeredmény 19-26.