A Cornexi nem Tököl

2005. február 17. 2:53 © handball.hu

Megmutatkozott a két csapat közötti osztálykülönbség a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Az NB1/B-s Tököl azonban így is nagyon jó benyomást keltett, lelkesedéssel igyekezett ellensúlyozni a Cornexi nagyobb tudását és összeszokottságát. A 14 gólos vereség ellenére a hazai csapatnak nem volt szégyenkeznivalója. A kupaforduló többi összecsapásán is a papírformának megfelelő eredmények születtek.

Jármi ezúttal védekezésben kapott szerepet
Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Tököl KSK - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 30-44 (15-24)

A Tököl gólszerzői:
Kósz 7/1, Csuk 6, Böjtös 6/3, Jónás 4/3, Garay 4, Ács, Fehérvári, Sándor 1-1.
A Cornexi gólszerzői: Lőw 7, Szabó 6, Balogh 5/1, Kenyeres 4, Tápai 4/1, Tóth 4, Őri 4, Vámos 3, Brecska 3, Korgyuk 2, Uljanich 1, Siti 1.
Hétméteresek: 8/7 illetve 3/2
Kiállítások: 6 illetve 12 perc

Jó hangulatban gyülekezett a közönség a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, Tökölön rendezett mérkőzésre. A nagynevű ellenfél (szakszerű helyi fogalmazásban: "tévés csapat") mellett az esetleges győzelem aprócska reménye is vonzotta a drukkereket, hiszen a Tököl az előző fordulóban már elbúcsúztatott egy elsőosztályú klubot, az Esztergomot. A hazaiak szakvezetője, Kerékgyártó Zsolt azonban nem táplált olyan vérmes reményeket, mint némelyik szurkoló. Lányai elé a tisztes helytállást, koncentrált védekezést és 20 gól elérését tűzte ki célul.

A Tököl bátran kezdett, és igyekezett tartani a lépést a nagyobb tudású vendégcsapattal. Ez az 5. percig sikerült is, hiszen 3-3-ig fej-fej mellett haladt a két gárda. Ebben az időszakban néhány szép megoldással, köztük egy svédcsavaros(!) góllal is meglepték a Cornexit. A támadások utáni visszarendeződéssel azonban már az elején is akadtak gondok, a fürge fehérvári szélsők, Balogh, Lőw vagy Kenyeres rendre egyedül maradtak a szélen. Így a különbség egyre nőtt.

A tököliek balátlövője, Kósz néhány sistergős bombával vétette észre magát, bár sok lehetősége nem adódott, mert a hazaiak nem tudták komoly nyomás alá helyezni a védőfalat. A megszerzett labdák utáni megindulásokból pedig vagy a szélsők, vagy a beálló Szabó Valéria volt eredményes, szinte minden tököli gólra kettővel válaszoltak a fehérváriak. Ennek ellenére az NB1/B-s csapatot dicséret illeti az első félidei játékért is, hiszen a 15 lőtt gól önmagáért beszél.

A szünet után a fehérváriaknál a második sor játszott. A hazaiak nem adták fel a reményt, és lelkesen küzdve sikerült csökkenteni a hátrányukat. Szabó Edina joggal volt elégedetlen csapata védekezésével, ebben a játékelemben meglehetősen enervált teljesítményt nyújtott a Cornexi. A tököliek lövőjére, Kószra emberfogót állítottak, így a két csapat sokat gyakorolhatta az öt-öt elleni játékot. Ebben az időszakban főleg az agilisen játszó Böjtös, illetve Csuk vállalta magára a gólszerzés feladatát, míg a védekezésben Jármi igyekezett a fal előtt sok oldalirányú mozgással megnehezíteni a fehérvári lövők dolgát. A Tökölnek sikerült is egy alkalommal 7 gólra felzárkóznia.

A mérkőzés utolsó szakaszában Tápai Szabina percei következtek. Néhány szép átlövése mellett a csapatot is nagyon jól mozgatta, így a végére 14 gólra nőtt a különbség. A Tökölnek azonban egy percig sem kell szégyenkeznie.

A meccs után a handball.hu a Tököl KSK vezetőedzőjét, Kerékgyártó Zsoltot kérte értékelésre, valamint a 8 közé jutással már így is nagy sikert elérő csapat mindennapjairól, lehetőségeiről és célkitűzéseiről is érdeklődtünk.

"A lányok várakozáson felül teljesítettek, hiszen ha a másodosztály alsóbb régiójában tanyázó csapat 14 góllal kap ki egy nemzetközi szintű együttestől, akkor az kiváló eredmény. Az elején úgy fogalmaztam, hogy ha 20 gólt lövünk, és a különbség pedig belül marad a húszon, az elfogadható. Ehhez képest 30-at lőttünk, és 14 lett a különbség. Nagyon elégedett vagyok. Külön örültem annak, hogy az 50. percben lerohanásból tudtunk gólt lőni az NB 1-ben edződő csapatnak. Kicsit még az eredményesség rovására is igyekeztem minden játékosomnak lehetőséget adni, hiszen ilyen alkalom ritkán adódik az életükben. Aki a pályán volt, igyekezett megvalósítani a megbeszélt taktikát, ennyire tellett tőlünk, nincs mit szégyellnünk.

A csapatunk működési feltételeiben az idén változás állt be: a szponzorunk, aki néhány játékos fizetését adta, visszalépett, januártól már nem folyósítja a pénzeket. Tehát gyakorlatilag teljesen amatőr státuszba kerültünk, azaz a félprofi játékosok most ingyen vannak nálunk. Megbeszéltük velük a helyzetet, én szabad kezet adtam nekik, ha ilyen körülmények között nem vállalják a közös munkát, azt megértjük és elfogadjuk. Ehhez képest mindannyian maradtak, és vállalták, hogy így is végigküzdik velünk ezt a fél szezont. Ezért minden tiszteletem az övék. Persze, emiatt nekem is változtatnom kell bizonyos mértékig a mentalitásomon és elvárásaimon, hiszen nem kérhetek számon olyan dolgokat rajtuk, mint korábban.

Az NB1/B-ben jelenleg a kilencedik helyen állunk. Úgy vélem, ennél több van ebben a csapatban. Négy ponttal vagyunk az ötödik helytől elmaradva. Azt gondolom, hogy az a négy pont bizony benne volt a gárdában, és könnyen lehetnénk az 5-6. helyen.

Ezt a félévet mindenképpen végig dolgozzuk ezzel a kerettel, ennyi pénzből. Nyáron pedig majd jön az új bajnokság, új reményekkel. Igyekszünk új szponzorokat bevonni, amihez elsősorban az kellene, hogy újra feltornásszuk magunkat a tavalyi szintre, azaz elérjük a hatodik helyet. Véleményem szerint ez benne is van a csapatban. Ha olyan mentalitással, elszántsággal játszunk a bajnokságban is, mint most a Cornexi ellen, akkor el is érjük ezt a célt."