EHF: lendületes játékkal a nyolc között

2005. február 13. 18:52 © handball.hu

Az EHF-kupában a legjobb nyolc közé jutott a Ferencváros, miután 44-21-es diadalt aratott a görög Arta csapata felett. Ezzel a Katarina Mraviková vezette zöld-fehérek összesítésben 30 góllal (84-54) múlták felül a vendégeket.

Vemi nem bírt Pádárral
A szombati, hét gólos előnnyel záruló meccs után csak azért kesergett a szurkoló, mert nem játszott jól kedvenc csapata. A várt győzelem megvolt, és csak reménykedett benne mindenki, hogy a jó játék sem marad el a vasárnapi visszavágón. Tegnapi sérülése után ma már nem játszott a balátlövő Vracseva, így az Arta csak hét mezőnyjátékossal és két kapussal lépett pályára. A fáradt görögök játéka gyakran összeszedetlen volt, sokszor vesztették el a labdát, csak a 10 gólos Zsitlova és a 6 gólos Stankute alkotott maradandót. A Fradi-védelem többnyire jól működött, és a kapusok is elfogadhatóan védtek. Így született meg a 44-21-es végeredmény, amellyel Németh András csapata az EHF-kupa negyeddöntőjébe jutott.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés
Anagenniszi Artasz Promitheasz - FTC 21-44 (12-19)
Népliget, 400 néző
Vez.: Borrotti, Marcet (FRA)

Arta: Necsaj - Lebegyeva 1, Stankute 6, Vemi 1, Fotiadu 3/3, Zsitlova 10/2, Skoutela. cserék: Dimou (kapus), Balafa. edző: Mihail Akszenov
FTC: Miklosová - Mraviková 10, Pádár M. 7, Uhraková 3, Rábai 3, Tóth T. 3, Kirsner 2. cserék: Pastrovics (kapus), Kovács V., Csenki 5, Kamper 7, Horváth R. 3, Baross, Barna 1. edző: Németh András
sárga lapok: Fotiadu (6.), Vemi (8.), Stankute (12.); Mraviková (3.), Kirsner (5.), Csenki (10.)
kiállítások: 6 perc - Zsitlova (21.), Balafa (23.), Stankute (36.); 10 perc - Pádár M. (20., 54.), Kirsner (24.), Tóth T. (40.), Barna (59.)
hétméteresek: 5/6 (Zsitlova); 0/1 (Uhraková)
az eredmény alakulása: 5. p.: 1-2, 10. p.: 3-4, 15. p.: 6-8, 20. p.: 7-12, 25. p.: 8-17, 35. p.: 14-22, 40. p.: 15-25, 45. p.: 15-30, 50. p.: 17-34, 55. p.: 19-38

Az Arta lőtte a találkozó első gólját, mivel a Fradi elvesztette a labdát az első támadásakor. 12 percig felváltva lőttek gólt mindkét csapat játékosai, hol a vendégek, hol pedig a hazaiak vezettek 1-1 találattal (5-5). Hiába kért időt Akszenov edző, Rábai, majd Mraviková kihasználta a hatos falunk és Miklosová jó teljesítményét, és két percen belül növelték a Ferencváros előnyét (5-8).

Mivel Stankute átlövését nem védte Miklosová, Németh András beküldte a pályára Pastrovicsot. 13 percen keresztül csak két gólt kapott a hálóőr, többek között Zsitlova hetesét is védte. A másik oldalon viszont szinte minden labda megtalálta az utat a kapuba, így a 28. percben 8-18-at mutatott az eredményjelző, és ezt a hálás közönség sem hagyta szó nélkül. Jött azonban a félidő utolsó három perce, egy-egy találatot ért el Fotiadou, Vemi, majd Zsitlova, és az időntúli hetest is értékesítette Fotiadou (12-19).

A második félidőben Pastrovics kezdett a hazai kapuban. A Fradi ismét nem találta a fonalat, az első félidő elejével egyezően felváltva estek a gólok a 7. perc végéig (15-23). És ahogyan azt az első játékrészben megtapasztaltuk, a görög időkérés nem a vendégeknek kedvezett. Hétszer talált a kapuba a Fradi, köztük az akkor már tíz gólnál járó Mraviková (15-30). A hazai edző ekkor úgy gondolta, több játékosát is pihenteti, így Baross és Horváth, majd Barna is szerephez jutott. Pádár Margó a köztes helyzetben - amikor Uhraková már nem volt a pályán - szerzett egy tőle szokatlan, beállósgólt. Majd Kovács Vera már támadásban is játszott. A bizalmat kapott játékosok közül Barna vitte végig a labdát, miután a Fradi megszerezte az akkor már túlságosan fáradt görögöktől (17-34).

A mieink nem kímélték Necsajt, az Arta kapusát. Horváth csent el ismét egy labdát, amelyet kapufára lőtt, azonban az a kapus hátára verődött vissza, és így került a hálóba (19-38). Kamper is belejött a játékba, és saját hetedik góljánál már 19-40 volt az eredmény az 57. percben. Horváth ismét kifogott a kapuson, de ezúttal már Dimout ejtette át a szélső (20-42). A mérkőzés végén a szintén jól szervező Csenki is meglőtte ötödik gólját, és az újra induló Horváth tette fel az i-re a pontot (21-44).