Farkas Ágnes újra pályára lépett

2005. március 28. 22:43

Sok hét szünet után nem csak melegített, hanem pályára is lépett Farkas Ágnes az Aalborg színeiben a Slagelse elleni bajnoki rangadón Dániában. Ági utolsó szezonját tölti a dán csapatban, a 17. forduló hátramaradt mérkőzésén 4 gólt szerzett hétméteresből.

Farkas Ági heteseket lőtt
Az immár listavezető Slagelse majdnem sima meccsen nyert az Aalborg ellen a hétfői, 17. fordulóból elmaradt mérkőzésen. A mérkőzésnek a tétje a bajnoki első pozíció megszerzése volt, hiszen mindkét csapat 1 ponttal lemaradva állt az 1. helyen álló Viborg mögött. A hazai együttes, az Anja Andersen vezette Slagelse 5 gólos győzelmet szerzett, és ezzel a tabella élére ugrott.

Bár Popovicék a mérkőzés folyamán vezettek már hat góllal is, a találkozó vége előtt 7 perccel már csak egygólos előnyük maradt (20-19). Ekkor azonban Cecilie Leganger sorozatban mutatott be látványos és életbevágóan fontos védéseket, így Popovic és Savic mellett ő lett a vendéglátók legjobbja. A visszatérő Farkas Ágnes 4 büntetőgóllal járult hozzá csapata eredményéhez, és egyes források szerint az Aalborg meglepetést kíván szerezni, hiszen a rájátszásra tartogatja a magyar válogatott átlövőt. Csapattársai közül a Lunde-ikrek, Kristine és Katrine voltak a legjobbak a hétfői meccsen.

Dán Bajnokság, 17. forduló
Slagelse DT - Aalborg DT 25-20 (11-7)
Slagelse, Antvorskov-hallen, 2251 néző
Vez.: Pedersen, Mortensen

a Slagelse góllövői: Bojana Popovic 11(1), Maja Savic 6, Mette Melgaard 3, Carmen Lungu 2, Ausra Fridrikas 2, Andrijana Budimir 1
az Aalborg góllövői: Kristine Lunde 5, Rikke Nielsen, Farkas Ágnes 4(4), Natalija Gyerjugina 3, Louise Pedersen 2, Isabel Blanco 1, Heidi Astrup 1
kiállítások: 6 perc; 6 perc
az eredmény alakulása: 2-0, 3-3, 6-2, 6-5, 11-5, 11-9, 12-10, 12-12, 14-12, 15-15, 19-16, 20-19, 25-19