BL: ki lesz a Dunaferr ellenfele?

2005. február 18. 20:38 © handball.hu

A Bajnokok Ligájában a csoportmérkőzések utolsó fordulója következik a hétvégén. A negyeddöntőkben már csak két hely kiadó, azokért a B-csoport első három helyezettje verseng. Szeretne bejutni a Hypo, a Viborg és a Volgográd is. A továbbjutás mellett az sem dőlt még el, ki lesz az ellenfele a már továbbjutott, de több sebből vérző Dunaferr csapatának.

Kiss Szilárdék az ellenfélre várnak
Bajnokok Ligája, 6. forduló, A-csoport
Dunaferr NK - ZRK Buducnost MONET
február 19., szombat 16:45 - Dunaújváros
Vez.: Fleisch, Rieber (GER)
tv: mtv

A Dunaferrnél ezen a héten tovább növekedett a kieső játékosok száma, hiszen Radulovics Bojána orrcsontja eltörött, így Kiss Szilárd együttese nincs könnyű helyzetben az utolsó BL-csoportmérkőzése előtt. Igaz, teher már nincs a játékosokon, hiszen ha kikapnak a Podgorica együttesétől, akkor is második helyen jutnak tovább a negyeddöntőbe. Radulovicson kívül a névnapját ünneplő Lovász Zsuzsanna, valamint Nagy Ivett, Bohus Beáta és Németh Helga hiányzik majd a pályáról.

A negyeddöntő első mérkőzését március 12/13-i hétvégén játsszák. Az azonban még kérdéses, hogy a Dunaferr csapata hová utazik, hiszen a B-csoportban az első két helyért még teljesen nyílt a verseny. Az első helyet bármelyik csapat megszerezheti a Hypo, Viborg, Volgográd-hármas közül, és így Ferlingék leendő ellenfelei lehetnek.

CBM Astroc Sagunto - Ikast/Bording EH
február 19., szombat 16:30 - Sagunto
Vez.: Rancik, Beno (SVK)
tv: TV2 zulu (dán) (18:10)

A spanyol bajnoki ezüstérmes fogadja a dán bajnoki bronzérmest. A Saguntonak eddig egy mérkőzést sikerült megnyernie, amelyet az 1. fordulóban, hazai környezetben játszott a Buducnost ellen (33-28). Mivel ötgólos siker született Dániában az előző összecsapáson (Ikast - Sagunto 32-27), úgy tűnik, az Ikast csoportelsőként Spanyolországból is elhozhatja a két pontot.

B-csoport
Viborg HK - Nordstrand 2000
február 19., szombat 16:15 - Viborg
Vez.: Sigurdsson, Haraldsson (ISL)
tv: TV2 (dán)

A Nordstrandnak ez az éve sem sikerült a Bajnokok Ligájában, pont nélkül utazik Viborgba, és a legvalószínűbb, hogy pont nélkül is utazik haza. A dán bajnok győzelme biztos továbbjutást jelentene a csapat számára, ezért a dán közönség izgalmas, a norvég csapat pedig kemény meccsre számíthat.

Dinamo AKVA Volgográd - Hypo Niederösterreich
február 20., vasárnap 17:00 - Volgográd
Vez.: Methe, Methe (GER)
tv (livestream!): TW1 (osztrák)

Az osztrák bajnoknak elsődleges célja a pontszerzés, másodlagos pedig a győzelem, hiszen mindkét esetben csoportelsőként jut tovább a BL negyeddöntőjébe. A Volgográd viszont otthon játszik, és bizonyára harciasan fog küzdeni, hiszen továbbjuthat. Ehhez az kell, hogy legalább hét góllal megverje a Hypo csapatát. A Volgográd így rácáfolhat Gunnar Prokop negyedik forduló utáni kijelentésére, aki szinte már akkor továbbjutónak érezte együttesét. A Nordstrand elleni találkozó végén ugyanis azt nyilatkozta, hogy csapata egyes szakaszokban dekoncentrált volt, és a negyeddöntőben ilyen periodusok megengedhetetlenek.

C-csoport
HC "Motor" Zaporozsje - HC "Lada" Toljatti
február 20., vasárnap 12:00 - Zaporozsje
Vez.: Stolarovs, Licis (LAT)

A Toljatti már KEK-indulóként lép fel a nulla pontos ukránoknál. A Zaporozsjénak tehát csak az lehet a célja, hogy hazai pályán legalább pontot szerezzenek, és emelt fővel búcsúzhassanak a Bajnokok Ligájától. A Motor sem szerepelt jól a sorozatban, ilyenkor sok szurkolóban merül fel a kérdés, vajon ebben a csoportban hogyan állt volna helyt a Győr.

Slagelse DT - Kometal D. P. Szkopje
február 20., vasárnap 16:25 - Brondby
Vez.: Breto Leon, Huelin Trillo (ESP)
tv: DR 1 (dán)

A tavalyi BL-győztes Slagelse esélyes a győzelemre a csoportdöntőn, még akkor is, ha tudjuk, a Kometal 8 góllal tudott győzni hazai pályán a dánok ellen. Így a tavalyi BL-döntősök (Slagelse, Krim) elkerülhetik egymást a negyeddöntőben. Ha viszont a papírforma nem igazolódik, azaz pontot szerez, vagy nyerni tud a Kometal, akkor a macedónok szerzik meg a C-csoport első helyét, és már március 2. és 3. hétvégéjén megismétlődik a tavalyi döntő.

D-csoport
Tertnes Bergen - RK DIN Nis
február 19., szombat 16:15 - Bergen
Vez.: Kouz, Zsoba (UKR)

A D-csoport alsóházi döntőjére kerül sor Norvégiában. A jelenlegi állás szerint a Bergen juthat a Kupagyőztesek Európa Kupájába, és ezt éppen a Nis elleni, idegenbeli bravúros győzelmével érte el (Nis - Bergen 24-25). Ha viszont a szerbek képesek visszavágni, és szintén idegenben legyőzni a norvégokat legalább két góllal, akkor Knezevicék folytathatják menetelésüket az európai kupákban.

Krim Mercator - ORSAN Elda Prestigio
február 19., szombat 18:15 - Ljubljana
Vez.: Gedvilas, Malasinskas (LTU)
tv: RTV SLO II

Tétnélküli meccset játszik egymással a szlovén és a spanyol bajnok, hiszen már eldőlt, a hazaiak jutnak tovább az első, a vendégek pedig a második helyen. Farkas Andreáék a meccs esélyesei, hiszen hazai közönség előtt játszanak. Ha nyer a Krim, százszázalékosan jut a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.