Élre állt a Nürnberg

2005. január 31. 9:38 © handball.hu

Visszavette a vezetést a német nőikézilabda-bajnokság A csoportjában a 1. FC Nürnberg együttese, amely a 3. játéknap rangadóján a Buxtehude vendégeként tudott nyerni 33-28-ra. A siker fő letéteményese vendégek válogatott kapusa, Sylvia Harlander volt, aki összesen 19 bravúrt mutatott be a találkozón.

A nürnbergi lányok ismét vezetik a német bajnokságot
Nem mindennapi csatát hozott a Frankfurt és a Bayer Leverkusen mérkőzése, amelyen alapvetően a hazaiak számítottak esélyesnek. Ennek megfelelően is kezdődött a találkozó, a Szrnka Hortenziát is soraiban tudó Frankfurt azonban mindössze egy félidőn keresztül játszott elfogadhatóan.

5-5 után feltámadt a Leverkusen, kihasználva a kis hazai megingást 7-5-re meglépett, ám végül a szerencsének, valamint Krause és Uhlig találatainak köszönhette, hogy a félidő végére 11-11-re tudott egyenlíteni.

A második játékrész elején a Leverkusen nyitott védekezése alaposan meglepte a Frankfurtot, Szrnkáék rengeteget hibáztak, így állandósult a vendégek 2-3 gólos vezetése. Renate Wolf csapata öt perccel a lefújás előtt még 23-20-ra vezetett, ekkor nyitott hajrát a közönsége által hajszolt Frankfurt.

Maja Sommerlund beállósból szépített, majd Angie Geschke és Sabrina Neuendorf következett, s az 57. percben máris 23-23 állt az eredményjelzőn. Gyors gólváltás következett, a két pont sorsát végül a hazaiak fehérorosz válogatottja, Raissza Tyihonovics döntötte el, aki a lefújás előtt hat másodperccel bevette a vendégek kapuját (25-24).

"Gratulálok a szerencsés győzelemhez, hiába irányítottuk végig a mérkőzést túl sok hibát vétettünk. A Frankfurt pedig nem adta fel" - nyilatkozta Renate Wolf az összecsapást követően.

A hazaiak mestere, Thomas Hörlyk büszke volt csapatára: "Az első félidőben is rosszul játszottunk, szerencsére Debbie Klijn remekül védett. Csak az tud boldoggá tenni, hogy nyertünk, s a végén háromgólos hátrányból is meg tudtuk fordítani a találkozót."

eredmények, A csoport, 3. játéknap
Buxtehude - Nürnberg 28-33 (15-17)
Buxtehude, 1350 néző
v.: Damian, Wenz
gól: Henze 7, Kotenko 5/2, Melbeck 6, Kern 3, Schulz 3, Schliecker 1, Grosse 1, Vogt 1, Harms 1, illetve Simakova 8/4, Christenau 6, Ofenböck 5, Tobiasz 4, Dinis-Virtic 4, Rohde 3, Strass 2, Blacha 1

Frankfurt - Bayer Leverkusen 25-24 (11-11)
Frankfurt, 1200 néző
v.: B. Methe, R. Methe
gól: Tyihonovics 9/6, Sommerlund 5, Neuendorf 3, Geschke 3, Hering 3, Szrnka 1, Simonsen 1, illetve Krause 12/4, Ege 4, Uhlig 3, Loerper 2, Byl 1, Müller 1, Neukamp 1

A Trier-Dortmund összecsapásra február 13-án kerül sor.

az állás: 1. Nürnberg 5 pont, 2. Buxtehude 4, 3. Frankfurt 3, 4. Trier 2, 5. Dortmund 0, 6. Bayer Leverkusen 0.

B csoport, 3. játéknap
Oldenburg - Leipzig 23-26 (12-14)
Oldenburg, 720 néző
v.: Ehrmann, Künzig
gól: Gkolia 7/1, Nürnberg 5, Erfmann 4, Lamein 3, Harke 2, Oborilova 1, Everding 1, illetve Wörz 7, Danilovic 6/3, Reiche 6, Sörlie Lybekk 4, Radzeviciute 2, Van der Koelen 1.

Rostock - Kirchhof 26-23 (13-12)

A TuS Weibern - TV Mainzlar összecsapásra február 19-én kerül sor.

az állás: 1. Leipzig 6 pont, 2. Oldenburg 4, 3. Rostock 4, 4. Mainzlar 2, 5. Weibern 0, 6. Kirchhof 0.