BL: Nyert a Lada és a Krim

2005. január 29. 21:11 © handball.hu

A "Lada" Toljatti hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a Kometal Szkopje ellen a Bajnokok Ligája 4. fordulójában a C-csoportban. A Krim Mercator a Tertnes otthonába látogatott, és két góllal múlta felül a norvégokat a D-csoportban. Ugyanebben a négyesben döntetlent ért el a Nis és az Elda Szerbia-Montenegróban.

Bodnyeva még mindig fantasztikus formában
A Toljatti és a Szkopje hatalmas csatát vívott egymással a Bajnokok Ligája C-csoportjában. Vezetett az orosz és a macedón együttes is, de szinte végig csak egy-két gólos volt a különbség.

Alina Dolgih lőtte az oroszok első gólját az 2. percben, amelyre hamar megjött Cigica válasza (1-1). A találkozó következő góljára egészen 8. perc végéig kellett várni, amikor ismét Cigica talált a hálóba (1-2). Posztnova kiegyenlített, majd Sipilova révén vette át ismét a vezetést a Lada. Ettől kezdve ugyanaz volt a forgatókönyv: orosz vezetés, macedón egyenlítés. A 14. percben azonban Posztnova hetesből szerzett gólt, és ezzel kettőre növelte a Lada előnyét (7-5). Ismét egy-egy gól következett, majd a 20. percben Radcsenko egyenlített ki újra (8-8). Ismét kétgólos előnyt szerzett csapatának az ötös számú Posztnova a 28. perc elején (12-10), majd a félideji eredményt is ő állította be, aki akkor már az 5. gólját szerezte (13-11).

Fordulás után a 37. percben szintén Posztnova tudta növelni az előnyt háromra (15-12), majd egy kicsit leállt a "Lada". Először Bujanova és Boeva csökkentette az előnyt a 41. percben (16-15), majd két hétmétereshez jutott a Szkopje. Bujanova értékesítette azokat, és meg is szerezte csapatának a vezetést (17-18). Posztnova azonban belőtte a Toljatti hetesét, majd Muravjeva gólja vezetést jelentett a hazaiak számára (19-18). A macedónok ettől kezdve már nem tudták megfordítani az eredményt, így 24-23-ra győztek Posztnováék.

Bajnokok Ligája, 4. forduló, C-csoport
HC "Lada" Toljatti - Kometal D. P. Szkopje 24-23 (13-11)
Toljatti, 2350 néző
Vez.: Kékes, Kékes (HUN)

Toljatti: Szidorova, Szpirova (kapusok), Posztnova 9/2, Bliznova 5, Kolcsina, Koroljeva, Sipilova 3, Liszok, Parskova, Bakalova, Dolgih 3, Muravjeva 4
Szkopje: Kolesnik, Boriszenko (kapusok), Radcsenko 1, Kastratovic, Platon-Dimovska, Mladenović 1, Bujanova 9/4, Özel 3, Pecevska 1, Cigica 3, Todorovska 3, Partjanko, Oholanga, Boeva 2
hétméteresek: 2/2; 4/5
kiállítások: 8 perc (Bliznova, Kolcsina, Dolgih /2-szer/); 10 perc (Bujanova, Pecevska, Cigica, Boeva /2-szer/)
az eredmény alakulása: 8. p.: 1-2, 12. p.: 4-3, 20. p.: 8-8, 26. p: 10-10, 37. p: 15-12, 41. p: 16-15, 48. p: 17-18, 54. p: 21-21

A D-csoportban a Krim Mercator csapata már a 4. forduló után bekerült a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután nem várt, nehéz meccsen tudott csak nyerni norvég ellenfelével szemben. A második félidő elején fergeteges, 9-3-as szériát produkált a Krim, és bár a Tertnes még egyenlíteni tudott, a szlovének nyerték a találkozót.

Bajnokok Ligája, 4. forduló, D-csoport
Tertnes Bergen - Krim Mercator 22-24 (14-12)
Bergen
Vez.: Dobrovits, Tájok (HUN)

a Tertnes góllövői: Ommundsen 10/5, Hylleseth 4, Waage 4, Vikebo 2, Huseklepp 1, Henriksen 1
a Krim góllövői: Jacsenko 6, Bodnyeva 4, Gyerepasko 4/2, Vergeljuk 2, Kurent-Tatarovac 2, Szjukalo 2, Dajčman 1/1, Freąer 1
hétméteresek: 5/6; 3/7
kiállítások: 4 perc; 4 perc
az eredmény alakulása: 18. p.: 8-5, 22. p.: 10-7, 30. p.: 14-12, 46. p.: 18-21, 56. p.: 22-22

RK DIN Nis - ORSAN Elda Prestigio 27-27 (15-11)
Nis, 1000 néző
Vez.: Boye, Jensen (DEN)

Nis: Jovanovic - Knezevic 7/2, Kalinicenko 6, Andriuscsenko 7, Vintila 2, Rokic 2, Micic 2. cserék: Savkovic (kapus), Stojanovic 1, Ivanko, Campa, Stefanovic
Elda: Maru - Fraile 4, Box 1, Chirila Soit 4/2, Morales 3, Cano 2, Ilic 3. cserék: Elegaja (kapus), Ana Ruiz 3, Sandra, Verdu 1, Brauer 6/4, Pinto
az eredmény alakulása: 1-4, 6-5, 9-8, 11-8, 12-10; 16-14, 19-16, 20-19, 22-21, 25-23, 27-27
kiállítások: 10 perc (Kalinicenko /2-szer/, Knezevic, Ivanko, Andriuscsenko; 14 perc (Fraile /2-szer/, Box /2-szer/, Ilic, Ana Ruiz)
piros lap: Knezevic; Fraile