Újabb súlyos Slagelse-vereség

2004. december 28. 23:22 © handball.hu

A dán BL-győztes a B-csapatával (a sztárok nélkül) érkezett a Klubcsapatok Európa-bajnokságára, amely újabb nagyarányú vereséget könyvelhetett el magának az A-csoport mai meccsén. A házigazda HC Leipzig csapata 13 gólos győzelmet aratott a Bajnokok Ligája-győztes ellen (33-20). A mai napon a Viborg csapata pihent, akik a házigazdákkal találkoznak csütörtökön.

A mérkőzés elején úgy tűnt, azonos képességű csapatok lassú, és sok technikai hibával tarkított meccsét láthatjuk, hiszen mindkét oldalon nehezen találtak a hálóba a játékosok, és a németek is szinte csak hétmétereseket értékesített. A 13. percben 5-5 volt az állás, amikor hirtelen megtorpant a dán együttes, és a lipcseiek sorozatban négy gólt lőttek, akik a félidő végére 6 gólos előnyre tettek szert (17-11).

A második félidőt is a németek kezdték jobban, és a 49. percben már 10 gól volt az előnyük (26-16). Innen pedig már szinte szárnyalt Fruelund Albertsen edző csapata (amelyhez a hírek szerint a jövő évben csatlakozik Camilla Thorsen és Katrine Fruelund is). A két félidő alatt a norvég csapatkapitány, a negyedik éve Lipcsében játszó Sörlie-Lybekk 9, a balátlövő ex-jugoszláv Danilovic pedig 12 gólig jutott, utóbbi nyolc alkalommal büntetőből talált be a dán kapusok hálójába. A hazai sikerhez nagyban hozzájárult a németek kapusa, Wölner, aki 13 védésével 46%-ot teljesített. A másik oldalon a fiatal dán játékos, Marie Kröyer volt a legjobb játékos, akit az 58. percben egy szerencsétlen földreérkezés miatt 8 percig ápoltak a pályán, majd hordágyon kellett búcsúznia a mérkőzéstől, és az arénától.

Klub-Eb, A-csoport, 2. forduló
HC Leipzig - Slagelse FH 33-20 (17-11)
Lipcse, 2615 néző
Vez.: Lazaar, Reveret (FRA)

HC Leipzig: Wölner (kapus), Albert 1, van der Koelen 1, Wörz 1, Pietzsch 3, Danilovic 12/8, Vlckova, Radzeviciute 4, Reiche 1, Langkeit 1, Soerlie Lybekk 9. Edző: Martin Fruelund Albertsen

Slagelse FH: Zola, Thomsen (kapusok), Hovgaard 1, Höpfner 4, Möller 4, S. Rajovic 2, Sörensen 2, A. Rajovic, Kristensen 1, Blach 1/1, Kröyer 5, Halvorsröd. Edző: Jes Christensen

Hétméteresek: 8/8, illetve 3/1
Kétpercesek: 10, illetve 8 perc