A Ljubljana legyőzte a dán bajnokot

2004. december 28. 12:44

A lipcsei Klubcsapatok Európa-bajnokságának első napjának második mérkőzése izgalmakban bővelkedett: a szlovén Krim Ljubljana csapata 33-28-ra (14-13) diadalmaskodott a dán Viborg felett. A találkozó legeredményesebb játékosai szlovén oldalon Ljudmilla Bodnyeva (11 gól) és Marina Vergelyuk (7 gól) voltak, míg a dánoknál a hatgólos Camilla Thorsen és az öt gólig jutó Grit Jurack villogott.

Ljudmilla Bodnyeva, a kontinens legjobb beállósa ott folytatta, ahol az Európa-bajnokságon abbahagyta
A ljubljanaiak kezdték jobban a mérkőzést, elhúztak 5-3-ra, 7-4-re, majd 8-6-ra. Bár játékukon érződött a nemrég a Hypoba igazolt Tanja Logvin hiánya és sérülése miatt Anja Freser, Deja Doler, valamint a megfázással küszködő Spela Cerar sem játszhatott. Így az akciók befejezését újra és újra a kiváló orosz beállósra, Bodnyevára hegyezték ki a szlovénok. Ljudmilla megállíthatatlan volt, az első félidőben hatszor volt eredményes. A dánok negyedóra után lendültek csak játékba, látszott, hogy igencsak megviselte a csapatot a sérült Katrine Fruelund kiesése.

A találkozó elején a dán bajnoknak komoly problémát okozott a Ljubljana agresszív védekezése, de aztán játékuk változatosabb képet öltött és látványos gólokat is láthatott a 2200 néző. Majd "előkerült" a Viborg beállósa, Karen Schmidt is. A dánok 21 percnyi játék után döntetlenre hozták a meccset (9-9), sőt 3 perc múlva már vezettek is (11-10). De a szlovénok visszatornázták magukat és a csapatok 14-13-as állásnál vonulhattak az öltözőbe.

A második félidő elején a Krim ismét elhúzott (19-13), köszönhetően, hogy nagyszerűen semlegesítették Jurackot és Kjaerskout. A Viborg támadásai ezután már közel sem voltak olyan dinamikusak, mint az első félidő végén. A másik oldalon viszont Bodnyevát továbbra se tarthatta a dán védelem. Szjukalo sajnálatos sérülése után megtört a szlovénok lendülete is, játékuk magas színvonalát nem tudták tartani.

Az Lipcse régi játékosa, Grit Jurack, és a jövőre lipcsei színekben pompázó Camilla Thorsen teljesítményének köszönhetően a dánok ismét feljöttek egy gólra. Ekkor viszont Vergeljuk verhetetlennek bizonyult, s sorozatban hagyta ott védőit egyéni akciói után, nem is beszélve Bodnyevának adott remek passzairól. A végjátékot hatgólos előnnyel kezdte a Krim, s ezekben a percekben mindkét csapat kapusa pompás védéseket mutatott be. A mérkőzés 33-28-as megérdemelt Ljubljana-sikerrel végződött.

Viborg HK - RK Krim Ljubljana 28-33 (13-14)
Nézők: 2.200
Játékvezetők: Geipel / Helbig (németek)

Viborg HK: Nörgaard, Schultz Möller - Skov (2), Zhai (2), Jurack (5), Mulder (1), Schmidt (3), Thorsen (6), Kiärskou (3), Höjfeldt, Mikkelsen (3), Assink (2/1), Ortuno, Troelsen (1)

RK Krim Ljubljana: Farkas, Dinu - Derepasko (1), Yatsenko (3), Vergelyuk (7), Bodnieva (11), Oder (4), Kurent, Mihic, Tomanovic, Argenti, Siukalo (2), Ceckova (4/1), Dajcman (1)

Hétméteresek: 4/1 ; 3/1
Kiállítások: 6 / 8
Kizárás: Oder (59. perc, súlyos szabálytalanságért)