Dán és német győzelem

2004. december 15. 21:16 © handball.hu

A magyar válogatott csoportellenfeleinek mérkőzésein a számunkra kedvezőtlenebb forgatókönyv valósult meg. Francia győzelem esetén csapatunk ugyanis biztosan csoportelsőként végzett volna. Így viszont ennyi tét még maradt a dánok elleni meccsre holnapra. Németország egyértelmű győzelmet aratott Ausztria ellen.

Teljesen kiegyenlített első félidőben végig fej-fej mellett haladt a német és az osztrák csapat (13-13 a fordulásnál), a második félidőben azonban kidomborodott a németek jobb erőnléte, ráadásul a végre több szerephez jutó Baumbach megmutathatta, miért van helye a csapatban: a 37. és a 43. perc között 4 gólt lőtt, amivel a németek komoly előnyt szereztek. A hétgólos Logvin próbálta tartani az osztrák csapatot, de a mai meccsen annyit tudott elérni, hogy továbbra is esélyes a gólkirályi címre. A végeredmény 29-23 Németország javára.

A csoport harmadik mérkőzésén az olimpiai bajnok Dánia találkozott a világbajnok Franciaországgal. Csak éppen ez a két csapat már korántsem ugyanaz, mint a nagyszerű címek elnyerésekor.
Az első félidő elején a franciák nagyon elhúztak (5-1), Signate és Herbrecht sorra lőtték a gólokat. A szokásos dán csapatmunka ezúttal arra volt elég, hogy csökkentsenek a hátrányon: a félidőben 12-10 volt az eredmény Franciaország javára.

A második félidő hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A franciák sokáig őrizték két-három gólos előnyüket. A dánok hatalmas erőfeszítéseket tettek az egyenlítésre, ami Mikkelsen révén sikerült is a 52. percben (18-18). Szoros végjátékban a feszültséget jobban bíró dán csapat 22-20-ra győzött.