Magabiztos román győzelem

2004. december 14. 16:28 © handball.hu

Néhány lelkes, a büfében alaposan "felkészült" dán és ugyanannyi román szurkoló előtt játszották le a francia és a román válogatott összecsapását. Két reménykedő, de nem éppen halálos elszántsággal küzdő csapat mérkőzésén megérdemelt és magabiztos román győzelem született.

Gogirla 9 góllal járult a román sikerhez
Az előzetes esélylatolgatások alapján teljesen kétesélyesnek tűnt a mérkőzés, egyöntetű volt a vélemény, hogy az aznap jobban koncentráló, nagyobb akarattal küzdő csapat kerülhet ki győztesen. A románok mellett szólt, hogy az utóbbi évek világversenyeinek sikertelensége miatt talán most nagyobb bizonyítási vágy van bennük, mint a több komoly sikert elért franciákban. A románok jobb, tapasztaltabb kapusaikban is bízhattak.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a franciák egy-két gólos vezetését mindig ki tudták egyenlíteni a románok. Szokás szerint Gogirla vállalta magára a góllövést, szorgalmasan rezegtette Mathieu hálóját. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a 24. percig, amikor Gogirla és Avadanii révén a román csapat sorozatban öt gólt lőtt, és 3 gólos előnyre tett szert. A félidő 15-13-as román vezetéssel zárult.

A második félidőben kidomborodott a román csapat sokkal nagyobb tudása. Gogirla és Avadanii ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. A franciák részéről Fiossonangaye próbálta a lépést tartani, de a második félidő közepe táján már igencsak hitehagyottnak tünt a gall csapat, főleg mert a lövéseik sem nagyon sikerültek. Dinu, akit még a román szurkolók is csak leánykori nevén, Hutupanként hajlandók biztatni, sorra hárította az egyáltalán kapura menő próbálkozásokat. A franciák sokszor megcsodált két beállós játéka sem működött. Furcsa volt látni, ahogy az ellenünk annyira lelkesen játszó gall lányok aránylag hamar beletörődtek a vereségbe. A végeredmény 31-25 lett.