Megy a házigazda Debrecenbe

2014. december 9. 20:11 © handball.hu

Az Eb második fordulójában, megnyugtató játékkal a magyar válogatott legyőzte a lengyeleket, így az utolsó csoportkör eredményeitől függetlenül már biztos továbbjutó.

XI. nőikézilabda-Eb, A-csoport, 2. forduló
Lengyelország
23 (7)
29 (14)
Győr, Audi Aréna, 3000 néző
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A vasárnapi foghíjas lelátó-kép után ezúttal sem lett teltház az Audi Arénában. Kiss Évával a kapuban kezdtük a meccset, ahol nálunk Szucsánszki és Tomori, míg a túloldalon Kudlacz szerezte az első találatokat (9. perc: 3-3). Kovacsics és Triscsuk szép lövései meghozták az önbizalmunkat és kísérletező kedvünket. A 14. percben, 3-7-nél Kim Rasmussen kért időt, de ezután is passzívra futott a támadásuk. A közel tízperces lengyel gólcsendet Zalewska törte meg, de ő is csak a kapus helyett bent lévő Bulath-tal szemben volt eredményes. Nem mellesleg ez volt az első olyan vendég-gól, melyet nem Kudlacz szerzett. Tomorit nem lehetett megállítani, ráadásul ekkor az emberelőnyök is nekünk játszottak (20. perc: 5-11). 6-12-nél egy büntető erejéig Bíró vette át az eddig jól védő Kiss helyét, de nem jött be a váltás. Higgadt játékkal, és hétgólos vezetéssel zártuk az első harminc percet. Félidőben: 7-14.

Mayer a szünet után új színt hozott a támadásainkba, s emellett a védelmünk is stabilan működött (39. perc: 10-20). Ekkora előnynél a motiváció fenntartása jelentette a fő akadályt, de a fejekben támadt zavart Németh András igyekezett eloszlatni (44. perc: 14-21). Planéta hatalmas bombagóllal köszönt be a lengyel cserekapusnak a meccsbe, majd hirtelenjében két percre a kispadon találta magát. 47 perc után adta át Kiss a kapuját Bírónak. Nem rajta múlt a lengyelek felzárkózása, de a korábban kialakított komoly előnyünk miatt még továbbra sem voltunk bajban (52. perc: 19-25). 21-26-nál, négy perccel a vége előtt Bulath kapott kétperces kiállítást. Az időkérésünk után a megbeszélt taktika helyett, lépéshiba miatt elvesztettük a labdát, a kontrából pedig gól született. A Mayer-Planéta páros bepréselte még két megnyugtató találatot, aminek köszönhetően végleg fellélegezhettünk. Végeredmény: 23-29.

Győzelmével a magyar válogatott továbbjutott a debreceni középdöntő-körbe.

A mérkőzés legjobbjai: Karolina Kudlacz és Kiss Éva

Németh András a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy az első félidő védekezése meghatározta a mérkőzés kimenetelét:
"Teljesen elbizonytalanítottuk a lengyel támadókat, és így a mi gyors játékunk érvényesült. A második félidő talán azért nem sikerült, mert a játékosaim nem vették figyelembe, hogy az ellenfélnek már nincs veszíteni valója, ezért bátran játszhat. Értékesnek tartom ezt a győzelmet, mert a csapatomnak ez volt az első sikere világversenyen" - fogalmazott a magyar kapitány.

Hozzátette: most már biztos, hogy két helyszínen ott lesznek, és mostantól azért harcolnak, hogy ott legyenek a harmadik városban, Budapesten is, azaz a legjobb hat közé kerüljenek.

Kim Rasmussen, a lengyel válogatott dán szövetségi kapitánya szerint túl könnyen adták oda ezt a győzelmet a magyaroknak:
"Sok labdát szórtunk el, és a szabad labdákat is gyakran a hazai csapat szerezte meg. Sajnos nem azt játszottunk, amit elterveztünk."

Tomori Zsuzsanna csapatkapitány azt mondta, az oroszok elleni nyitómérkőzésen még érezte a nyomást a csapaton, most viszont sokkal felszabadultabban játszottak, így több minden sikerült, különösen az első félidőben:
"Remélem, a spanyolok ellen is ilyen elszántsággal játszunk, az nagyon fontos és nagy meccs lesz" - tette hozzá.

A hozzá hasonlóan hatgólos Mayer Szabina szerint már az első félidőben eldőlt az összecsapás:
"Addig minden jó volt. Utána pedig én kaptam jó labdákat a társaimtól, örülök, hogy éltem a lehetőséggel."