Két győzelemmel Knezovićék

2008. november 22. 16:12 © handball.hu

A Pannon-kupa második játéknapjának első találkozóján egy félidő alatt nem tudott előnyt kiharcolni sem az osztrák, sem pedig a horvát együttes. Ám ezután érvényesült a papírforma.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
A szerencsésebb helyzetkihasználásoknak köszönhetően a 3-0-ás horvát nyitás jó időre meghatározni látszott a folytatást, erről megfelelően gondoskodtak Tatari, Kožnjak és társai. Engel és Plach fontos pillanatokban lőtt találataival folyamatosan tűzközelben tudott lenni az osztrák válogatott.

A 22. perc végére Plach negyedik góljával összejött az egyenlítés is (11-11), majd a következő támadásnál fordult a kocka, ugyanis Engel megszerezte a vezetést. Az osztrákok nyitott védekezése a lépéselőny megtartásához volt elég, ám az utolsó akciót már nem sikerült gólra váltani, Engel pedig az időntúli szabaddobást a horvát kapu fölé lőtte.

Ambroš és Golubić villámtalálataival folytatódott a mérkőzés. A horvát kapuban lehetőséget kapott a Dunaferr kiválósága, Sanela Knezović is, aki biztos hátteret jelentett, és erre építkezve négyre nőtt Horvátország fórja (35. perc: 22-18). A gyors horvát gólokkal szemben nyugati szomszédaink alaposan megszenvedtek a kapura törésekkel, de nem adták fel a harcot.

Az 51. percben Engel megszerezte tizedik találatát, majd Budecevic kiegyenlített (30-30). A magát még a végjátékra is felpörgetni tudó horvát együttes egy újabb hajrát nyitott, amely tempót az osztrákok már nem bírták. A végén Zovko csapata a meccset emberhátrányban befejezve is 37-33-ra győzött, ezzel két nyertes öszecsapással a háta mögött holnap a tornagyőzelemért küzdhet.