Viborgban védett címet a Fradi!!!

2012. május 13. 16:04 © handball.hu

A Ferencváros együttese címvédőhöz méltóan behúzta a hazai meccsét a KEK-döntőben, majd Viborgban tehetett meg minden tőle telhetőt, hogy megőrizze a trófeát. S meg is tett mindent, vagy még annál is többet!

KEK-döntő, visszavágó
Viborg HK
30 (12)
FTC-Rail Cargo Hungaria
31 (15)
Viborg, Stadioncsarnok, 4000 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
Jurack, majd Skov átlövései jelentették a hazaiak első találatait, de szerencsére a Fradi rögtön válaszolt mindkettőre. Gyorsan felpörgette támadásait a Viborg, és hat perc után már hárommal meglépett (5-2), köszönhetően annak is, hogy a túloldali helyzetek kimaradtak. A vendégeket sem kellett félteni, türelmes játékkal, jó védőmunkával a 11. percben már megint egál volt az állás (5-5). A szabálytalanságokat már korán kétperces kiállításokkal akarták megállítani a francia bíróhölgyek. A Fradi a 14. percben a vezetést is átvette, majd emberelőnyben az Kovacsicz meg is toldotta (16. perc: 6-8). Albertsen tréner ekkorra annyira elvesztette türelmét, hogy először sárgalapos figyelmeztetésben részesült, s ezután ez kétperces csapatbüntetést is hozott. Ráadásul így már kettős előnyhöz is jutott több mint fél percre az FTC, amit Zácsik ki is használt. Zivkovic újabb hetest értékesített, majd Szucsánszki értékesítette a ferencvárosi lerohanást (19. perc: 6-11). A dánok szinte folyamatosan létszámhátrányban voltak az idegesebb védekezésük miatt, így még nehezebbé vált a felzárkózásuk. Abramovics teljesítményére sem lehetett sok panasz, miközben a támadásoknál már nyitott Viborg-védelemmel kellett szembenézni. Úgy látszott, ez ellen is megtalálta a magyar együttes az ellenszert (26. perc: 9-14). Ekkor egy hazai jó sorozat jött, kettőre csökkent hátrányuk, ám a félidőre így is maradt a három közte (12-15).

Skov a szünet után sem akarta abbahagyni a gólgyártást, míg a Fradinál Szamoránsky tűnt fáradhatatlannak. Gulldén hetesét a csak ekkorra beálló Pastrovics fogta ki, de a következő dán hetesnél már nem jött be ez a húzás. A 38. percben Ahlm büntetőjével már csak egyetlen gól volt a különbség, de Szamoránsky lerohanásból megint közbeszólt. A koreográfia hasonlóan zajlott a következő percekben, és a játékrész közepén Ahlm kihagyott hetese miatt sem jött sikerült ez (20-21). Ekkor futószalagon kapta az ellenfél a büntetőket, és a kísérletezésbe visszaálló Gulldén belőtte a huszonegyediket (47. perc: 21-21). A frissen beállt Deáki góljára most igazán nagy szükség volt, csakúgy, mint Zácsik távoli bombájára (50. perc: 22-23). Az 53. percben vezetett a meccs eleje óta újra a Viborg (25-24), ekkor Elek Gábor gyorsan időkéréshez is folyamodott. Szucsánszki két egymást követő találatával megint fordított a Fradi (25-26), és az utolsó öt percbe is előnnyel fordult. Szádvári bátor lövése pontot ért, de Skov és Jurack gyorsan egálra hozta vissza az állást (27-27). Kovacsicz szívóssága is határtalan volt, csakúgy, mint sajnos Skov-é. Kettő perccel a vége előtt még eggyel az FTC ment (28-29), de Skov újra jött. 29-29-cel kezdődött az utolsó perc, és Szucsánszki betalált. Albertsen kikérte idejét, majd még Frafjordnak jutott ideje egy gólra, ám Zácsiké lett így is az utolsó találat. Végeredmény: 30-31.