A Fradi is elkezdte - plusz eggyel

2012. május 6. 18:37 © handball.hu

A Viborg ellen lépett pályára a Ferencváros a KEK-döntőben. Nagyon kemény találkozón vannak túl a lányok, és egygólos előnnyel várják a visszavágót.

Kupagyőztesek Európa Kupája, döntő, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria
31 (14)
Viborg HK
30 (12)
Dabas, Diego Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A legkomolyabb remények ellenére a címvédő Ferencváros a meccs elejétől fogva az eredmény után futásra kényszerült. A Viborg láthatóan semmit sem akart a véletlenre bízni, és a tudatos menetelés mellett annak kellett örülnünk, hogy a 15. percben csak kettő volt közte (7-9). Kovacsicz Mónika találata után végre a Viborg került olyan helyzetbe, hogy kikérje idejét, majd az FTC hiába támadott az egyenlítésért, azt Pedersen rendre meghiúsította. A huszadik percben Szucsánszki hozta a magyar zöld-fehérek egyenlítését (10-10), ám az igazi fordítás ekkor is elmaradt. A következő percek is gólcsndesebben teltek, és Sucsánszki, valamint Kovacsicz találatai után végre Fradi-előnynek örülhetett a dabasi publikum (12-11). Gulldén hetest is rontott, és a ferencvárosi védelem (Abramovics segítségével) is sok borsot tört ekkor a dánok orra alá. Félidőben: 14-12.

A játékrész végére megszerzett előnyéhez igencsak ragaszkodni látszott a Fradi (17-15), és ebben a szakaszban a támadások mindkét oldalon bizonytalankodásba is torkolltak. A Ferencváros tudatos munkával építette fel helyzeteit, és senki sem mondhatta, hogy nem dolgozik meg igazán a találataiért (41. perc: 21-18). Zivkovic a társai, és a maga által kiharcolt hetes-lehetőségeket is értékesítette, ám sajnos Skov ellen nem tudott a rivális mit tenni (46. perc: 22-20). Fisker két, egymás utáni gólja után tényleg fontossá váltak (volna) a hazai gólok, ám Skov nyolcadik kapu-bevétele után már csak egy volt közte (24-23). Ezen a holtponton a hazaiak jutottak túl gyorsabban, és az 51. percre már négygólosra nőtt a fór (27-23). Ahlm büntetője és Althaus lerohanás-gólja után újfent a hazaiaknak kellett volna kitalálni valamit, és Zácsik tudta is, hogy mit (53. perc: 28-25).29-25-nél Kovacsicz találatába belefújt a bírópáros, ám a kontránál Jurack gólja belemenéssel is érvényesnek ítéltetett. 30-26 után 30-28-ig kúsztak a dánok, amikor három perccel a vége előtt a dánok időt kértek. Szinte a semmiből érkezett Skov kilencedik gólja, és alig másfél perccel a vége előtt a Viborg az egyenlítésért támadhatott. Tomori ezúttal is igazán hasznos volt, és Cifra kiállítása után még Szucsánszki is a kispadra kényszerült. A kettős kiállítás ellenére is 31-30-ra a Fradi nyerte a meccset.