Újra KEK-döntőben a Ferencváros!

2012. április 7. 8:57 © handball.hu

Bár a visszavágón három góllal kikapott, ismét kiválóan mondta fel az orosz leckét a Ferencváros. A Rosztov Don és a Zvezda után az orosz bajnok Dinamo csapatát búcsúztatta, és a KEK döntőjébe jutott.

KEK, elődöntő, visszavágó
HK Dinamo Volgográd
38 (17)
FTC-Rail Cargo Hungaria
35 (18)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok, 1500 néző
Játékvezetők: Jan Erik Leandersson, Mikael Lindroos (finnek)
Piros lap: Borscsenko (58. perc)

Nem kezdte jól a KEK-elődöntő visszavágóját a Ferencváros. A Dinamo néhány perc elteltével már négy góllal vezetett (6-2). A mieink védekezése azonban feljavult, és a 15. percben már csak egy gól volt az oroszok előnye (8-7).

Öt perc elteltével kiegyenlített a Fradi, majd a vezetést is átvette, s a félidő végére – bár már hárommal, 17-14-re is vezetett a zöld-fehér együttes – maradt az egy gól (17-18).

A második játékrészben Kocsetováékat nyomta az első mérkőzésen elszenvedett nyolcgólos vereség terhe, nem tudtak újat hozni a játékukba, nem tudták megfordítani az eredményt, a Fradi így könnyen tudta növelni az előnyét (40. perc: 21-27).

Elek Gábor szép sorjában lecserélte kulcsembereit. Az addigra kialakult öt-hat gólos előny csak a mérkőzés 50. percétől kezdett csökkenni, s az orosz bajnok feljött egy gólra (55. perc: 32-33). Elek Gábor időkérése után kiegyenlített a Dinamo, három perccel később pedig Borcsenko büntetőjébe nézett bele Pastrovics, így a vezetést csak Avgyekova szélsőgóljával szerezték meg az oroszok (35-34).

Az utolsó két percben kiengedett a Fradi, de az a fontos, hogy újra a KEK-döntőbe került. A végeredmény: 38-35.

Az első mérkőzésen:

FTC-Rail Cargo HungariaHK Dinamo Volgográd 34-26 (20-8)
Dabas, Diego Sportcsarnok
Játékvezetők: Patrick Hakansson, Maths Nilsson (svédek)

A KEK-döntőbe jutott: az FTC-Rail Cargo Hungaria 69-64-es összesítéssel.

A másik elődöntő visszavágóját hétfőn játsszák Viborgban. Azt, hogy a döntőbe jutott csapatok közül melyik kezd otthon, kedden sorsolják ki Bécsben.

Az idei európai kupasorozatok döntőinek első mérkőzéseit május 5-6-án, a visszavágókat pedig egy héttel később, május 12-13-án játsszák.