Biztató győzelem az első meccsen

2012. március 31. 19:35 © handball.hu

Zsinórban harmadszorra került orosz csapat az FTC útjába a KEK-ben. Az elődöntő első mérkőzésén a dabasi sportcsarnokban fogadta ellenfelét a címvédő zöld-fehér gárda. A találkozón mutatott játék alapján Elek Gábor lányai nagyon komoly továbbjutási esélyekkel utaznak a jövő heti visszavágóra.

KEK, elődöntő, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria
34 (20)
HK Dinamo Volgográd
26 (8)
Dabas, Diego Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Patrick Hakansson, Maths Nilsson (svédek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

Szarka Adrienn góljával, majd Abramovics-védésekkel kezdődött a KEK-elődöntő első találkozója a dabasi sportcsarnokban. A Fradi az első pillanattól kezdve keményen védekezett, melyekből előbb Tomori, majd Cifra és Kovacsicz is könnyű gólokat szerzett. A Dinamo támadójátéka nem működött jól, ami átment a zöld-fehérek védőfalán, azt kifogta Abramovics, így nem volt meglepő, hogy az ötödik percben 5-0-ás állásnál időt is kért az orosz edző. Sztyepanova második lövéséből megszületett a Dinamo első gólja, de a játékos következő lövése ismét kudarcba fulladt. Zácsik is feliratkozott a gólszerzők közé, majd hetest védett Abramovics, ezzel már kezdett tetemessé válni az előny (12. perc: 8-2) A Volgográd játéka továbbra is nagyon nagyon egysíkú volt, a támadásait nagyrészt középen próbálta befejezni, kevés sikerrel (16. perc: 10-4). A hazaiaknál újabb játékosok szereztek gólokat, így Zsivkovics, Szucsánszki, illetve a már visszaeső Tomori találataival tovább nőtt az előny, olyannyira, hogy a Fradi-tábor már nagyon korán számolhatott (20. perc: 15-5). Abramovics továbbra is elképesztő formában védett, és bár a félidő végére kicsit több hiba csúszott be támadásban és védekezésben is, a megszerzett komoly előny nem forgott veszélyben, sőt tovább nőtt. Félidő: 20-8.

A második félidő első perceit nagy kapkodás jellemezte, szerencsére Abramovics továbbra is változatlan formában védte az orosz lövéseket. A zöld-fehérek közül többen is rontottak: Tomori mellélőtt, Zsivkovics büntetőt hibázott, de az oroszok annyira gyengén játszottak, hogy képtelenek voltak komolyabban kihasználni Szucsánszkiék gyengébb pillanatait (40. perc: 25-13). A 15. percben Pastrovics érkezett a kapuba, illetve támadásban is kisebb hullámvölgybe került a hazai csapat, Elek Gábor ki is kérte az idejét a 47. percben. A mérkőzés végére visszatért Abramovics, és Tomori, illetve Zsivkovics góljaival tartott a Fradi a 7-9 gólos előnyt. A vége ugyan "csak" nyolcgólos győzelem lett, de a mérkőzés egésze alapján a Ferencvárosnak minden oka megvan a bizakodásra, hogy idén is döntőbe kerülhet a KEK-ben. Végeredmény: 34-26.