Idehaza vett revansot az ETO

2011. november 5. 16:09 © handball.hu

A BL-csoportkör nyitányán Randersben elszenvedett meglepő vereséget követően rálépett a gázra a Győri ETO, és az azóta lejátszott mindkét találkozóját hozta. Ezúttal hazai pályán a kezdeti csorbát is kiköszörülte, és lépett a csoportja élére.

Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 5. forduló
35 (16)
Randers HK
20 (9)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Jiri Opava, Pavel Valek (csehek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

A győrieknek ezen a mérkőzésen is nélkülözniük kell a sérült Kovacsics Anikót, Pálinger Katalint és Vérten Orsolyát.

Sok hibával tarkítva, és mindkét oldalon kemény védekezőmunkával kezdődött a meccs, ahol a hatodik percig mindössze egy-egy találat esett a térfeleken. Katrine Fruelundnak hét perc is elég volt az első kétperces büntetése begyűjtésére, és alapvetően az egész együttese is csak kereste önmagát a pályán (10. perc: 5-1). Leslie tréner időkérése sem nagyon bizonyult hasznosnak, arról visszatérve is idegesnek és kapkodónak látszott a dánok játéka, és igazi fejetlenség uralkodott közöttük (15. perc: 8-1).

A tizenhatodik percig kellett várni azoknak, akik Randers-gólokra vártak, hogy a második találatot is láthassák. Ekkor kicsit felpörögtek az események, de a győrieknek szerencsére ekkor is ment a szekér (19. perc: 10-4). Az ellenfél vérfrissítéshez folyamodott, ám sokat az sem javított helyzetén a szárnyaló győri légiósokkal szemben. Emellett Görbicz is – szokásához híven – szállította a hétméteresek értékesítéséből származó gólokat. A huszonötödik percben kettős kiállítást kapott Heidi Løke és Veronica Cuadrado. Lunde Haraldsen továbbra is hatalmas hőfokon teljesített a kapuban, így még könnyebb volt az ETO-nak tartani a tisztes távolságot. Félidőben: 16-9.

Susann Müller a szünetről visszatérve is azonnal a hátára igyekezett venni gárdáját, miközben a hazaiaknál ekkor Heidi Løke pörgött a legeredményesebben (36. perc: 20-11). Görbicz akcióban is jeleskedett, így a 37. percben már kétszámjegyűre nőtt a különbség, joggal is indult útjára a csarnokban a „Játszik az ETO!”-rigmus. Wörz nem túl sportszerű megnyilvánulása után Lunde Haraldsen szorult ápolásra, de, hála Istennek, folytatni tudta a játékot. A vendégeknél nemcsak Masson volt formán kívül, de váltótársa, Aagard sem jeleskedett a kapuban, és a többiek is hiába igyekeztek (44. perc: 25-15).

A stabil tízgólos előnyét a következő szakaszban is nagyobb megerőltetés nélkül tudta tartani a Győr, aki rendkívül tudatosan és célratörően volt jelen a játék minden elemében, és még az utolsó percekre is maradt ereje a védelmét is precízen felépíteni. A végére még jöhetett egy nagy roham az addigra már fizikálisan és fejben is elfáradt ellenfélen, majd a megérdemelt ünneplés vette át a helyet. Végeredmény: 35-20.