Vereséggel hangolt a Randers

2011. november 3. 10:17 © handball.hu

Hazai pályán kapott ki a dán bajnokság 9. fordulójában a Randers. A svéd és norvég játékosokkal megtűzdelt Team Esbjerg öt góllal verte a Bajnokok Ligája legfontosabb mérkőzésére készülő alakulatot.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 2 perc

"Az Esbjerg megérdemelte a győzelmet" – ezzel a címmel látta el a mérkőzés beszámolóját a Randers hivatalos honlapja. A cél ugyanis az volt, hogy ugyanolyan játékkal, amelyet a Hypo ellen bemutatott, a Team Esbjerg ellen is győzzön a Randers. A jó kezdés után azonban az ellenfél is elkapta a fonalat, és nem engedte meglépni a hazaiakat. Az első félidő végén még semmi sem dőlt el: 15-14.

A második játékrészt pocsék támadójátékkal kezdte a Randers, ugyanis negyed óra alatt egyetlen gólt lőttek. Öröm volt az ürömben, hogy az Esbjerg is csak ötször talált be, így az utolsó negyed órára még mindig nyílt maradt a játszma. A Randers ekkor azonban elsiette a támadásait, a másik oldalon a norvég kapus, Kari Aalvik Grimsbø kiválóan védett, Lotte Grigel pedig sorra lődözte a gólokat. Az irányító segítséget kapott a svéd Walléntól és Ågrentől, valamint a norvég Gøril Snorroeggentől, így a végjáték a vendégeké volt. Chana Masson ugyan jól védett, és Mie Augustesen is megfelelően játszott hátsérülése után, a végeredmény 21-26 lett.

A Randers HK egy hónappal ezelőtti, a Holstebro elleni veresége után újabb pontokat vesztett, így a negyedik helyen áll a dán bajnoki tabellán a Viborg HK, a Team Esbjerg és a Team Tvis Holstebro mögött.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 5. forduló

Győri Audi ETO KCRanders HK
szombat 16.30
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Játékvezetők: Jiří Opava, Pavel Válek (csehek)
TV: DigiSport – ÉLŐ

Bajnokok Ligája, a C-csoport állása
1.Randers HK Randers HK4301123-110136 pont
2.Győri Audi ETO KC Győri Audi ETO KC320184-7684 pont
3.Metz Handball Metz Handball4202104-108-44 pont
4.Hypo NÖ Hypo NÖ300381-98-170 pont

(A 3. forduló Hypo NÖGyőri ETO mérkőzését a két klub megegyezése alapján november 9-én játsszák le.)