Bombameglepetés Norvégiában

2010. december 12. 20:10 © handball.hu

A lillehammeri középdöntő-csoport vasárnapi utolsó mérkőzésén a C- és a D-csoport győztese, Svédország és Norvégia találkozott, és az Eb eddigi talán legnagyobb meglepetéseként öt góllal a svédek nyertek.

IX. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 1. forduló
Svédország
24 (13)
Norvégia
19 (6)
Lillehammer, Håkons Hall, 6700 néző
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 0 perc

A hazai szurkolók nem túl nagy örömére a meccs első három találatát a svéd csapat ejtette, miközben Nostvold hétméterest hibázott, a zsűriasztalnak pedig a kivetítővel támadt problémája. A hazaiakat tényleg meglephette ez a kezdet, hiszen tíz perc alatt egyetlen gólt lőttek (4-1). Torstensonék meg is érezték a vérszagot, és jó működő hatosfalas védekezéssel az első negyedórát 6-2-re hozták. Hergeirsson ekkor már nem várhatott tovább az időkéréssel, de az áttörés még váratott magára (20. perc: 7-4). A védelem feljavulása segített az olimpiai bajnokon, de amint egy kicsit is nem figyeltek annyira, a svédek könyörtelenül kihasználtak minden hibát (25. perc: 10-6). Látszott, hogy a három játékos betegség miatti kiválása megzavarta a házigazdát, főleg Löke hiánya volt áthidalhatatlan akadály. Gulldén következő hetes-értékesítése után már elképesztő, hatgólos volt a különbség, és az emberhátrányos helyzetet is kapott gól nélkül megúszta együttese. Félidőben: 13-6.

A szünet után kapuscserével (Lunde Haraldsen helyett Grimsbö állt be), de ugyanazokkal a mezőnyjátékosokkal állt vissza a norvég válogatott. Grubbström az első harminc percben mutatottal megegyező extázisban védett, és hergelte folyamatosan a társait. Alstad néhány szép akcióján kívül nem nagyon volt minek örülni norvég fronton. Nagy merítési lehetősége nem nagyon maradt a szövetségi kapitánynak cserefronton, miután összesen tizenhárom játékossal vágott neki ennek a meccsnek (50. perc: 22-14). A pályán lévők viszont hirtelen mintha megtáltosodtak volna, hamar ötre csökkentették a nyolcgólos hátrányt, és már a mínusz négyért támadhattak (22-17). A sokadik kísérletet Hammerseng váltotta gólra, de ennél közelebb férkőzni magukhoz már nem engedték őket a svédek. Végeredmény: 24-19.

A mérkőzés legjobbjai: Annika Wiel Fredén (Svédország); Ida Alstad (Norvégia)