A végére elfogyott a Fradi ereje

2010. október 3. 17:41 © handball.hu

A már előre a szezon eddigi legkomolyabb rangadójának kikiáltott FTC - Győri ETO találkozó a presztízsen kívül lélektanilag is komoly jelentőséggel bírt. A népligetiek az utolsó tíz percben maradtak le az ellenfelüktől, és szenvedtek hétgólos vereséget.

Piros lap: Amorim (3x2 perc)

Az ETO kezdte a mérkőzést, amely Görbicz két gyors hétméteres-értékesítésének köszönhetően 0-2-re meglépett. Ezután magukra találtak az Elek-lányok, akik kihasználva ellenfelük védekezési hiányosságát, főképpen beálló pozícióban fejezték be támadásaikat Szamoránsky Piroska jóvoltából (4-4). Innentől kiegyenlített küzdelmet láthattunk, majd a megtáltosodó Szádvári vezérletével a 17. percben a meccsen először átvette a vezetést a Ferencváros (8-7). Ismét felzárkózott az ETO, de Amorim és Hornyák kiállításával újra a hazaiak kezében volt a lehetőség, akik ezzel nem éltek. A játékrész hajrája ismét a zöld-fehéreké volt, akik megszilárdították védelmüket, és ezzel kissé elbizonytalanították Vértenéket. Félidőben: 13-12.

Hat percnek kellett eltelnie a második játékrészből, hogy Bradeanu találatával ismét az ETO felé billenjen a mérleg nyelve (15-16). Állandósulni látszott az egy-két gólos vezetés mindaddig, míg a hazaiak trénere, Elek Gábor ki nem kérte idejét. Amorim újabb kétperces kiállítása és piros lapja után a bombaformában kézilabdázó Kovacsicz Mónika kiegyenlített (21-21), ezután azonban a támadásban pályára küldött Gros percei következtek, és rövid idő alatt a vendégek már hattal is elhúztak (22-28) a teljesen elfáradó Ferencváros ellen. A végjátékban az ETO már láthatóan az egy hét múlva esedékes BL-nyitányra gyakorolt. Végeredmény: 23-30.