100%-kal nyerték serdülőink az ORV-t

2010. június 28. 8:49

A harmadik, a házigazda Szlovákia "A"-csapata elleni mecsét is nagyarányú győzelemmel hozta a serdülő válogatott Nagymihályban, így a dobogó legtetején zárta az Olimpiai Reménységek Versenyét.

Miután a lengyelek a délelőtti találkozón legyőzték a szlovákok „B” csapatát (pénteken az „A” gárdát négy góllal verték), már egy kisebb gólarányú vereség is belefért volna a hazaiak első számú együttese ellen. Ennek ellenére a lányok és edzőik egyértelműen a győzelemre készültek. Ennek megfelelő elszánt hangulatban, és lendületes ritmusban melegítettek a lányok a mérkőzésre. Meg is lett az eredménye.

Olimpiai Reménységek Versenye

Szlovákia „A” - Magyarország 19-30 (11-13)
Nagymihály (Szlovákia), Városi Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Milos Briskovic, Stefan Tokarcik
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0
Kiállítások: 10, ill. 4 perc

Magyarország: Szemerey – Bozsovics 1, Samu 1, Bárdi 4, Szekerczés 4, Schneider 1, Mészáros 1
Csere: Ferenczi, Nagy (kapusok), Bárány 5, Buzsáki 4, Tóth 3, Gaylhofer 3, Szendrei 3, Ertl
Edzők: Szarka Éva, Pádár Ildikó

A szlovákok most tisztán az „A”-csapatukkal kezdtek, az előző naptól eltérően nem keverték „B”-s játékosokkal. Ezzel együtt, mint az ORV-n mindegyik találkozón, ezúttal is a mieink kezdtek jobban, és Tóth, valamint Szekerczés révén gyorsan előnyhöz jutottunk (4. perc: 1-3). Már ekkor látszott, nem lesz egyszerű feladat megküzdeni a „pálya lejtésével.” Igaz, a két férfiú – az előző napi női bírópárossal ellentétben - sokkal diszkrétebb szerepet osztott magának. Néhány érdekes ítélet, és máris egyenlő volt az állás (5. perc: 3-3). A piros mezes magyarok nem vesztették el kedvüket, szerencsére csak a játékkal foglalkoztak, így derekasan tartottuk magunkat. Határozottan, zártan védekeztünk, s ha nem sürgettük volna annyira a befejezéseket, már ekkor jelentősebb lehetett volna a különbség. Ezzel együtt mindvégig nálunk volt az előny, a hazai gárda egyszer sem vezetett, sőt a félidő közepéhez érve úgy tűnt, le is tudjuk szakítani őket, helyzeteink azonban kimaradtak (18. perc: 9-12). A félidő hajrája fej-fej melletti küzdelmet hozott, maradt a magyar előny (11-13).

A második etap első gólját a hazaiak szerezték büntetőből, de ezt követően beindult a piros-fehér-zöld henger, három gólt szereztünk egymás után (34. perc: 12-16). Egy pillanatra úgy tűnt, alábbhagy a lendület, a szlovákok ismét felzárkóztak (39. perc: 15-16). A következő hét perc hét magyar találata aztán végleg megtörte ellenfeleinket. A védőfal áthatolhatatlanná vált, s ha mégis helyzetbe kerültek a szlovákok, kapusaink parádésan védtek. A magyarok padján fantasztikus hangulat uralkodott, az ott ülők űzték, hajtották pályán lévő társaikat, s ha szerephez jutottak, gólokat szereztek (16. perc: 15-23). A félidő hátralévő részét is extázisban játszották a lányok, s a végül magabiztos győzelmet arattak az egyre szárnyaszegettebb házigazda ellen (19-30).

Végeredmény:
1. Magyarország - 6 pont
2. Lengyelország - 4 pont
3. Szlovákia "A" - 2 pont
4. Szlovákia "B" - 0 pont

Szarka Éva: Az eredmények egyértelműen mutatják, hogy mind játékban, mind gondolkodásban sokat léptünk előre, hiszen mindegyik ellenfelünket a korábbiaknál sokkal biztosabban, nagyobb arányban győztük le. Jó lett volna a csehek ellen is játszani, ezzel együtt úgy gondolom, egy remek, tehetséges társaságot sikerült verbuválnunk, és Pádár Ildi kollégámmal együtt bízunk benne, hogy ezek a lányok nagyon sok örömet szereznek még a magyar kézilabdának.

Varga Jenő csapatvezető: Örülök, hogy szövetségünk a nehézségek ellenére is lehetőséget biztosított az ittlétre. Minden tekintetben hasznos és sikeres négy napot töltöttünk együtt, jó körülmények között. Ismét meggyőződtem arról, hogy vannak értékek ebben a magyar kézilabdában, és bízom benne, hogy nem rontjuk el őket, és megfelelően tudunk mindezzel sáfárkodni. Gratulálok a lányoknak és edzőiknek!