Győzelemmel rajtoltak serdülőink

2010. június 26. 7:13

Goleniow után ismét külföldön vendégszerepel a női serdülő válogatott. Az Olimpiai Reménységek Versenyének ezúttal a szlovákiai Nagymihály ad helyet, ahol a lengyelek ellen rögtön győzelemmel mutatkoztak be lányaink.

A Szarka Éva - Pádár Ildikó edzőpáros által vezetett alakulat tavaly Salgótarjánban első helyen végzett, most is hasonló jó eredményben bízik.

A péntek délelőtti átmozgató, és taktikai edzést követően délután 15.30-kor a lengyel válogatott elleni találkozóval vette kezdetét a torna. Legutóbb Goleniowban döntetlent játszottak Szekerczésék a jó testi és fizikai adottságokkal rendelkező ellenféllel. Ezzel együtt a magyarok utazás közbeni közös énekléssel melegítve, és bizakodva készültek az összecsapásra. Az optimizmusra okod adott az is, hogy a tavalyi ORV-n öt góllal jobbak voltak, s ezúttal valamennyi meghívott játékos rendelkezésükre állt.

Olimpiai Reménységek Versenye

Lengyelország- Magyarország 19-35 (8-17)
Nagymihály (Szlovákia), Városi Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Milos Briskovic, Stefan Tokarcik
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Magyarország: Nagy – Tóth 1, Bárány 3, Bárdi 5, Szekerczés 4, Schneider 3, Mészáros 4
Csere: Ferenczi, Szemerey (kapusok), Buzsáki 4, Gaylhofer 2, Bozsovics 2, Szendrei 3, Kurucz 3, Samu, Ertl 1
Edzők: Szarka Éva, Pádár Ildikó

A papírforma a legnehezebb összecsapásnak ígérte a lengyelek elleni mérkőzést. Ennek megfelelően óvatosan kezdett mindkét együttes. Néhány perc tapogatózó játékot követően azonban fergeteges tempóra váltott a magyar csapat: elsősorban jó védekezésből indított lerohanásokból szerezték góljaikat Szekerczésék (7. perc: 0-4). A lengyel edző nem is várt sokáig, időkéréssel próbálta megfogni a fehér mezben játszó magyarok lendületét. Tanácsait követően szereztek is néhány gólt a lengyelek, de nem tudtak faragni a hátrányukból (11. perc: 4-8). Ezt követően Szekerczés büntetőt vétett, de ez egyáltalán nem fogta meg sem őt, sem társait. Schneider labdát lopott, amelyből Bárány lőtt újabb gólt, majd ugyanő átlövésből is betalált. Két hatalmas Szekerczés-kapufa is bekerült a kínálatba, majd Nagy Éva védett kétszer remekül (19. perc: 6-12). A biztos előny birtokában általános cserére került sor, Bárányt Kurucz, Szekerczést Gaylhofer, Mészárost Szendrei váltotta. Ekkortájt mindkét csapat sok hibával játszott, percekig nem esett gól, Szarka edző is kikérte idejét. Tóth kihagyott ziccerét Nagy kapus bravúrral korrigálta, majd Kurucz törte meg a gólcsendet. Ez lendületet adott társainak is, így a félidő jelentős előnnyel zárult (8-17).

A második játékrész első gólját a magyarok szerezték, de hamarosan két válasz is érkezett (35. perc: 10-18). Ezt követően egy emberelőnyt nem tudtunk kihasználni, sőt később több technikai hibát is elkövettünk. Szerencsére ellenfelünk sem villogott, s Ferenczi kapusnak is volt lélekjelenléte, így a különbség nem változott (41. perc: 13-22). A későbbiekben sem volt túl magas színvonalú a játék, változatlanul sok volt a hiba mindkét oldalon, csupán Kurucz sérülése, és Buzsáki kétperces kiállítása okozott némi izgalmat. Szerencsére a mieink találtak előbb magukra, így tovább tudtuk növelni a különbséget (55. perc: 18-32). A végjátékban is a magyar csapat irányított, így nem is maradt el a várt, és magabiztos győzelem.

Szarka Éva: Nagyon örülök, hogy mindenki képes volt kiemelkedő teljesítményre. A lányok maradéktalanul végrehajtották taktikai elképzeléseinket. Úgy gondolom, hogy a játék minden elemében jobbak voltunk ellenfeleinknél, és ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.

Varga Jenő delegációvezető: A lányok reggel gratuláltak születésnapomhoz, s most én gratulálok nekik, és egyúttal köszönöm a győzelmet, hiszen ez igazi ajándék volt.

Szombaton és vasárnap a házigazdák A és B csapatával mérik össze erejüket a lányok. Tavaly Salgótarjánban I. helyen végzett az együttes, s vezetőik ezúttal is bíznak a jó szereplésben.