A második meccset is hozták a serdülők

2010. június 27. 7:36

A szlovákiai Olimpiai Reménységek Versenyének második magyar illetőségű találkozóján is győzni tudott serdülő válogatottunk, mely ezúttal a házigazdák "B"-csapatát utasította maga mögé.

A lengyelek elleni sikert este jó hangulatban, énekléssel ünnepelte a társaság, melynek keretében Varga Jenő csapatvezető gitárral fokozta a hangulatot. Persze a meccs értékelése sem maradt el, amely során a Szarka - Pádár edzőpáros mindenkinél kiemelte a küzdeni tudást, a fegyelmezettséget, na és persze a jó teljesítményt.

A győzelem jutalmaként a délelőtti edzés helyett egy kiadós sétára került sor, majd a péntekihez hasonlóan délután 15.30-kor a szlovák „B” válogatott ellen léptek pályára a mieink. Ezúttal a lengyelek ellen kevesebbet játszók kerültek előtérbe. Mindannyian jól oldották meg feladatukat.

Olimpiai Reménységek Versenye

Magyarország-Szlovákia „B” 32-21 (15-9)
Nagymihály (Szlovákia), Városi Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Ljubica Majstrikova, Lucia Pavesicova
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Magyarország: Ferenczi – Bozsovics 2, Bárány 4, Buzsáki 4, Szekerczés 4, Gaylhofer 1, Mészáros
Csere: Szemerey, Nagy (kapusok), Tóth 5, Schneider 2, Bárdi 2, Szendrei 5, Samu 1, Ertl 2
Edzők: Szarka Éva, Pádár Ildikó

Több helyen is kicserélte kezdő csapatát a magyar edzőpáros. Mindez mégsem látszott meg a kezdésen, percek alatt elhúztak a mieink (6. perc: 3-0). Ezt követően kicsit ránk ijesztettek a házigazdák, két gyors góllal közelebb jöttek, de előbb Szekerczés, majd Buzsáki szerzett gólt, sőt indulásból Bozsovics is betalált. A magyar csapat zártan, határozottan védekezett, nehezen találtak rést a falon ellenfeleink. Ferenczi remek védését követően Gaylhofer futotta le a szlovákokat, tovább nőtt a különbség (10. perc: 7-3). Néhány perc váltakozó, sok hibával tarkított játék után a szlovákok lőttek gólt, de ekkortájt nem sok érdemleges történt a pályán. Mindkét oldalon sok volt a hiba, izgalmat csupán a hazai játékvezetői páros néhány érdekes ítélete okozott. Kivételt talán Ferenczi kapus jelentett, aki többször is ziccert, sőt büntetőt is hárított. Szarka Éva cserékkel próbálta frissíteni csapatát, nem sok sikerrel, több mint percig nem sikerült gólt szereznünk. Hamarosan le is került az időkérő lap az asztalra, szigorú kritika következett. Talán ennek is köszönhetően Bárdi hátrányból lőtt újabb gólt, majd Schneider lopott labdát (22. perc: 9-6). Kettős kiállítás borzolta a kedélyeket, majd Tóth hagyott ki ziccert. Akadozott a gépezet, de Szekerczés bombagólja, majd Tóthnak adott fantasztikus gólpassza megnyugtatta a mieinket, a félidő végéig tovább nőtt a különbség (15-9).

A második játékrész első gólját Tóth szerezte indulásból, majd Szendrei is betalált. Védekezésben sokat javult a magyar együttes, és Szemerey is helytállt (35. perc: 18-9). Két gyors szlovák gól volt a válasz, de ez nem vetette vissza a mieinket. Előbb Buzsáki, majd Bárány lőtt a szlovák kapuba, helyreállt a rend. Buzsáki újabb labdaszerzése ismét gólt, egyúttal kiállítást eredményezett, tízre nőtt a különbség (39. perc: 21-11). Ezután két szépségdíjas Bárány-találat következett, de mindegyikre volt hazai válasz. Később is felváltva estek a gólok, de amíg mi gyors akciókat vezettünk, északi szomszédaink hosszan támadtak. A végjáték némi kapkodást hozott mindkét oldalon, szerencsére a mieink vétettek kevesebbet. Ertl az időntúli büntetőt magabiztosan értékesítette, maradt a meggyőző magyar siker (32-21).

Szarka Éva: Ezen a mérkőzésen elsősorban kapusaink jó teljesítményének örülök. Nem volt egyszerű dolgunk, hisz sok esetben a sípmestereket is le kellett győznünk. Ráadásul úgy láttam, az első csapatukból is átjátszottak néhányan. Mindezeket figyelembe véve ez a győzelem is értékes.