Helytállt az Érd a gyorsabb Csaba ellen

2010. január 26. 18:47 © handball.hu

A Békéscsaba az Érd otthonában harcolta ki a részvételt a Magyar Kupa négyes döntőjébe, bár a hazaiak sem vallottak szégyent: Szrnka Hortenzia tizenhárom találattal vette be Tóth Zsanett hálóját.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Amint azt Mátéfi Eszter, a vendégek vezetőedzője a handball.hu érdeklődésére elmondta, bízik benne, hogy a két csapat közti osztály- és edzettségbeli különbség meglátszik majd a mérkőzés során. „A hazaiak játékát nem ismerjük, ezt majd csak a mérkőzés során tudjuk igazából megfigyelni, és eszerint változtatjuk majd a taktikánkat. Persze tudjuk, milyen nagynevű játékosokból áll az Érd kerete, rájuk külön figyelni fogunk”.

A békéscsabaiak helyzetét könnyítette kissé, hogy a hazaiaknál sérülés miatt harcképtelenné vált a csapat egyik ásza, Németh Helga, Balog Beáta pedig lázzal küzdött, így egyikük sem tudott pályára lépni.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hiszen Tóth Zsanett védéseiből sorozatosan indulták le az érdieket, akik legfőképpen büntetőket érő megmozdulásokkal tudták megállítani ellenfelüket (10. perc: 1-4). A huszadik percben már öt góllal vezetett a Mátéfi-alakulat, és Kedves László időkérése sem segített csapatán, amely még kettős emberelőnyben is nehezen vette be a Békéscsaba kapuját, így félidőre már 11-19-et mutatott az eredményjelző.

A második játékrész viszont gyökeres változást hozott, hiszen Őri beálló-góljainak és Szrnka szép megmozdulásainak köszönhetően tíz perc alatt kettő találatra zárkóztak Pádárék. A vendégek tanácstalan támadásai miatt 23-24-nél már nem bírta tovább, és időt kért Mátéfi Eszter. Ezután a Békéscsaba védelme jobban összeállt, így az érdieknek 10-11 méterről kellett kapura lőniük. A vendégek a sikertelen kísérleteikből sorra lerohanták a hazaiakat, s bár az Érd az ellenállhatatlan Szrnka vezérletével az utolsó tíz percben még indított egy rohamot, ez már csak az öt-hat gólos különbség megtartására volt elegendő. Végeredmény: 30-35.

A Békéscsaba teljesen megérdemelten jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, az Érd pedig a ma mutatott játéka alapján megérett az NB I-es szintre.

Kedves László: A második félidőben nyújtott teljesítményünk alapján megérettünk arra, hogy megnyerjük az NB I/B-s bajokságot. Lehet, hogy más lett volna az eredmény, jobban meg tudtuk volna szorítani a Békéscsabát, ha Németh Helga és Balog tudott volna játszani. A Csaba volt az esélyes, és megérdemelten nyert.

Szrnka Hortenzia: Annyira sokat nem tudtunk készülni a meccsre, mert mindenki munka mellett kézilabdázik. Szerettünk volna meglepetést okozni, ami sikerült is, jól helytálltunk, büszke vagyok a lányokra, mert mindenki küzdött. Én is dolgozom, így már nem tudom komolyabb szinten űzni ezt a játékot, de azért itt maradok az Érdnél, aki erős játékosokat akar igazolni a jövő szezonra, én pedig csak kiegészítésként fogom segíteni őket. Nincs rajtunk kényszer, mint az NB I-ben, élvezzük a játékot.

Mátéfi Eszter: Az első félidő rendben volt, harminc perc után 19-11-re vezettünk. Utána becseréltem a fiatalabb játékosokat, ez hiba volt, nekik ez még úgy látszik, hogy sok, de ha most nem adok lehetőséget nekik, akkor mikor? A győzelemnek örülök, és a legjobb négy közé jutásnak is persze. Otthon már szervezkednek az esetleges MK négyes döntő rendezése szempontjából, eddig külön kértem, hogy ne foglalkozzanak még vele. A két csapat között kijött a gyorsaságbeli különbség, az, hogy az érdiek keveset edzenek, de első látásra azt mondom, hogy jövőre az NB I középmezőnyében ott lehetnek.