Jöhetett végre az igazi ETO!

2009. november 14. 17:30 © handball.hu

A BL negyedik körében a Győri ETO idegenben volt kénytelen megbirkózni a spanyol Itxako alakulatával. A magyarok a félidőben már egy góllal vezettek, és a második félidőben magabiztosan gyűrték maguk alá az ellenfelet.

Bajnokok Ligája, C-csoport, 4. forduló
Itxako Reyno de Navarra
14 (9)
Győri Audi ETO KC
20 (10)
Estella
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (SRB)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

A győriek a kezdetektől jelezték, hogy a győzelemért tették meg ezúttal azt a sok-sok kilométert, és igyekeztek maguknál tartani a vezetést, ám a 12. percben Elisabeth Pinedo lépésével a spanyolok időlegesen keresztbe húzták a számításokat (5-4). Vérten viszont jött, és nemcsak góljaival, hanem büntető-kiharcolással is felborzolta a hazai kedélyeket (17. perc: 5-7).

Kovacsicsék nem hagyták az ellenfelet lerohanni, a félidő hajrájára beálló Tomori pedig találattal mutatkozott be, és Pálinger közreműködésével a 28. percben 7-9-re vezetett a Győr. Alberto és Aguilar lövéseivel egyenlített az Itxako, ám rossz védekezése miatt emberhátrányba került, ráadásul Kovacsics a harmadik hétméteresét is értékesítette, így előnnyel várhatta csapata a folytatást. Félidőben: 9-10.

Kovacsics ismét látszólagos könnyedséggel vállalta a húzóember szerepét (43. perc: 11-14), és az ellenfél sokkal enerváltabban és ötlettelenebbül próbálta felvenni a kesztyűt. Az, hogy a hazaiak tizen perc alatt mindössze három gólt voltak képesek összekaparni, természetesen nemcsak a vetélytárs nagyszerű védekezésének, hanem saját ötlettelenségüknek volt köszönhető.

Az a tűz, amit Győrben tapasztalhattunk az Itxakótól, ezúttal érezhetetlen volt (50. perc: 12-16). Ez az előny az ekkor sajnos sorozatban érkező ziccer-bakik ellenére is megmaradt. Ritkán látni olyan találkozót, melyen ennyire meg kellett harcolni egy-egy kapuba préselésért is, és az 57 perc alatt kapott összesen 13 győri gól miatt mindenki megemelhette a kalapját. A lefújásig hátralévő időben pedig már csak a különbség volt kérdéses. A 14-20-as idegenbeli végeredménnyel az ETO abszolút megadta magának az esélyt a középdöntőbe jutásra.