Az ETO ma nem adta fel

2009. november 1. 16:46 © handball.hu

A BL-nyitányon elszenvedett vereség után az ETO hazai pályán javíthatott. Az Itxakoval szemben a továbbjutás szempontjából rendkívül fontos pontokért aztán alaposan meg kellett dolgoznia a győrieknek…

Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló
29 (14)
Itxako Reyno de Navarra
28 (13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1800 néző
Játékvezetők: Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis (litvánok)
Piros lap: E. Pinedo; Fernandez

A győrieknél a gyermeke születése után Aurelia Brădeanu ma vállalja először a játékot. A szerdai, FTC elleni rangadót kisebb sérülés miatt kihagyó Katarína Mravíková is pályára lép. Az együttesbe az idei második BL-mérkőzésre Kisfaludy Anett nem lett nevezve.

A spanyolok nem ijedtek meg a BL-döntős otthonától: bátran, harciasan játszottak már a kezdő sípszótól fogva. Akcióikkal lazán mentek neki a győri falnak, Navarro kapus dolgát meg sokszor megkönnyítették a már a blokkon lelassuló labdák. Az ETO első öt góljából hármat Kovacsics szerzett, ebből kettőt büntetőből. Amorim és Hornyák kapufán csattanó lövései miatt bosszankodhatott a Magvassy csarnok foghíjas közönsége, miközben az Itxako folyamatosan egyenlíteni tudott (13. perc: 5-5).

Vérten és Tomori találataival először alakítottak ki a zöld-fehérek leheletnyi, kétgólos előnyt (7-5), majd 8-6-nál ugyanez volt a helyzet, de Alberto már nemcsak büntető-lövésben volt megakadályozhatatlan, hanem nekilátott akciógóljainak számát is szaporítani. Az ő ötödik kapubevétele pedig a meccsen először már az ibériaiak vezetését jelentette (23. perc: 9-10). Konkoly Csaba időkérése után aztán újra fordult a kocka, és 12-12-nél a több hónapnyi kihagyás után Brădeanu visszatért, és azonnal egy – Mayernak adott – gólpasszal mutatkozott be. Egy félidő után 14-13-as ETO-vezetéssel várhatták az együttesek a folytatást.

A szünet után Mravíková duplázott, majd Brădeanu és Vérten góljai után szabadult fel a hazai drukkerek hangja (38. perc: 18-15). Alberto tőle ezen a napon szokatlan módon büntetőt rontott, szerencsére a túloldalon Kovacsics – ekkor még - nem tette ezt meg (41. perc: 21-16). A már a meccs elejétől folyamatosan panaszkodó Ambros edző sárga lapos figyelmeztetést kapott a litván játékvezetőktől. Az előny mégsem a hazaiakat tette nyugodtabbá: emberhátrányban labdát adtak el, és kaptak két gólt (45. perc: 21-20), és aztán kezdhették újra a munkát.

Ami viszont ennél még rosszabb: a nemrég fejsérülést szenvedő Vérten Orsi ismét oda kapott egy ütést, ezúttal a tarkójára, amitől úgy megszédült, hogy csak kísérettel tudta elhagyni a játékteret. Nerea Pena első találatával pedig újra kiegyenlített az Itxako (21-21), az 53. percben pedig már vezetést is átvette. Időközben Elisabeth Pinedo megkapta a harmadik kétperces büntetését is, majd Hornyák kétpercével 1-6-ra módosult a kiállítási arány (56. perc: 25-27). Vérten visszatért a parkettre, Amorim pedig végre megszerezte első gólját.

Egy nagyon kemény véghajrát kellett az ETO-nak nyitni, hogy otthon tudja tartani a két pontot. Kovacsics a hétméteresek értékesítésével vette ki a részét a feladatból, ebből kettővel 28-28-ra egyenlített a csapat. Begona Fernandez az utolsó percben szedte össze harmadik kiállítását, Spiridon pedig betalát. Fél perc maradt hátra, a spanyolok támadhattak – ehhez időkéréssel adott segítséget a vezetőedzőjük. Pálinger ziccert fogott, ez pedig az első pontok megszerzését jelentette a győrieknek. Végeredmény: 29-28.