Az utolsón múlhat minden

2009. október 3. 15:36 © handball.hu

A tegnapi, házigazda elleni siker után a BL-selejtezőcsoport fekete lova ellen lépett pályára az FTC. A Brühl - habár kisebb különbséggel, mint az FCK ellen, de – a Fradi félidei vezetését sem gátolta, a végén pedig meglett a második FTC-siker is.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 3. csoport, 2. forduló
LC Brühl Handball
21 (10)
FTC RightPhone
34 (13)
Ukrajna, Ungvár, 150 néző
Játékvezetők: Zigmars Stolarovs - Renars Licis (LAT)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc
A mérkőzést megelőzően az FTC vezetőedzője úgy vélekedett az ellenféllel kapcsolatban: „A rivális tegnapi, FCK elleni meccsének tapasztalataiból kiindulva a svájciak nyitott védekezésére számíthatunk. A játékosaik alacsonyak, ezért az átlövések helyett inkább a beállókra és a szélsőkre kell koncentrálni. Semmivel sem számítok könnyebb meccsre, mint tegnap, az ukránok ellen, és ezt a lányokban is tudatosítottam”.

A Brühl ellen a Fradinak sem kellett jobban felpörögnie, mint előző nap az FCK-nak. A svájci csapat lassú támadójátékkal, előre átlátható kísérletekkel próbálkozott, így a négy-ötgólos FTC-fór gyorsan kialakult. A ziccerekben ekkor jó arányban rontó fővárosiaknak talán pont a kiélezett szituáció hiányzott, ezért nem találták megfelelően a helyüket a pályán. Szerencsére ez továbbra is csak a két alakulat közötti különbség mértékében volt mérhető (18. perc: 4-8). A balszélső Theodoridis nemcsak támadásban vitte csapatában a prímet, hanem védelemben az 5-1-es figura előre tolt szerepét is betöltötte. A találatok szaporításában a mezőnyben vele Kenyeres vette fel a versenyt, és a félidőben 10–13-as állásnál 5-3-ra utóbbi vezetett.

A második játékrészt a Brühl kezdte jobban: Mustafoska és Theodoridis találataival egyre zárkózott (12-13), 13-14 után viszont a 13-17-re módosuló részeredménnyel újra „helyreállt a meccs rendje”. Scheffold átlövés-góljaival rácáfolt Elek Gábornak a találkozót megelőző gondolataira. A népligetiek nem lepődtek meg semmin, és nem is történt semmi olyan, ami átléphette volna ingerküszöbüket (46. perc: 17-24), pláne hogy Kenyeres folyamatosan kéznél volt. 19-27-nél már az is belefért, hogy Szidorova az indításnál a lett játékvezetőt dobta hátba, viszont egy következő indításnál a félpályáig kifutva fojtotta el csírájában az ellenfél akcióját. Németh, Bari Nagy és Szamoránsky úgyszintén ügyes játékkal segítették a fővárosiakat. Az utolsó percek tíz gól feletti Fradi-vezetést hoztak, amiből a lefújásra tizenhárom maradt. Végeredmény: 21-34.

Amennyiben az FCK a Szmart ellen hozza a második fordulót, a vasárnapi, Ferencváros elleni meccsen dől el a BL-főtáblát érő csoportelsőség sorsa.

Elek Gábor: Negyven percig nagyon rosszul játszottunk. Az utolsó húsz percben azonban - amikor lekerültek csapatomról a gátak - igen jó teljesítményt nyújtottunk köszönhetően a cseréinknek, azaz a frissebb embereknek. Elsőként Kenyerest, másodikként pedig Németh Csillát kell kiemeltem, aki hatalmas lendületet adott a többieknek, de nagyon tetszett Szamoránsky Anikó és Bari Nagy Regina játéka is. Gridnyeva az első játékrész bravúrjai után a második félidő elején nagyon rosszul kezdett, Szidorova viszont az utolsó húsz percben meggyőzően védett. A védelmet jól megoldottuk, ezt az is jól mutatja, hogy mindössze két beállós gólt kaptunk. Az első félidőben borzasztóan sok helyzetet hagytunk ki, illetve számtalan labdát szórtunk el. Az ukránok elleni mérkőzésen nem tett jót a játékunknak, hogy megbontottam a csapatot, így a Brühl ellen azt kértem a lányoktól, hogy azok, akik a kispadon ülnek, úgy álljanak a találkozóhoz, hogy a játéklehetőséget nem ajándékba kapják, hanem azért, hogy segítsenek a csapaton. Ezt meg is oldották, úgyhogy az utolsó húsz perc nagyon sok örömet adott nekem.

Kenyeres Fanni: A Brühl ellen többet tudtunk készülni, hiszen a tegnapi meccsét végignéztük, és videóztunk is. Annak ellenére, hogy sok hibát vétettünk, a mi csapatunk sokkal felkészültebben érkezett a mai találkozóra, nagyobb erőt képviselt. A kérdés így csak az volt, hogy a tegnapi jó formánk után hogyan tudjuk összeszedni magunkat. A vasárnapi, FCK elleni derbin fel kell nőnünk a feladathoz, hiszen világklasszis játékosok alkotják a keretüket, és azt gondolom, hogy a cseréik is ugyanolyan szinten vannak. Ha odafigyelünk, és komolyan vesszük ezt a mérkőzést, akkor egyenrangú ellenfeleik lehetünk. Zácsik kiválásával nagyot veszítettünk, de a minimális célunkat, azaz az EHF-kupa-szereplést már elértük. A nemzetközi mezőnyben szeretnénk jól szerepelni, de komoly feladatok várnak ránk a bajnokságban is, ahol a tavalyinál több rangadót játszunk majd.