A spanyolok ellen sem sikerült

2009. július 1. 15:20 © handball.hu

A spanyol csapat ellen is kikapott a magyar ifjúsági válogatott az Európa-bajnokság középdöntőjében, így az I. csoport harmadik helyén végző csapat ellen játszunk pénteken az 5-8. helyért.

Fotó: heraklesz.hu
17-es Európa-bajnokság, Szerbia

2. forduló, II. középdöntő-csoport

MagyarországSpanyolország 24-31 (12-13)
Niš, Čair Sportcsarnok, 160 néző
Játékvezetők: Konjicanin, Konjicanin (BIH)
Magyarország: Hajgató, Kurucz (kapusok), Tóth O. 5, Zsigmond F., Takács L. 2, Tóth E. 5, Kovács, Nagy 1, Krizsán, Zsigmond V. 3, Takács F. 1, Klivinyi 4(1), Mikó 2, Budai 1. Edzők: Papp György, Kun Attila
Spanyolország: Esteban, Sanchez (kapusok), Falcon 3, Cuevas 2, Cobo 2, Rodriguez B. 1, Fernandez 1, García 1, Sempere 4, Segura 3, Mujica, Gonzales 9, Rodriguez R. 5, Lopez.
Hétméteresek: 2/1; 7/4.
Kiállítások: 14 perc; 2 perc.

A mérkőzés kezdetétől fej-fej mellett haladt a két csapat, a játékrész közepére – miután hármas emberhátrányba kerültünk – négy góllal elhúztak a spanyolok. Nagy erőfeszítéssel a szünetig egy gólra megközelítettük őket, majd a második félidőben kiegyenlítettünk, és 22-22-ig, az 50. percig újra kiegyenlített küzdelmet és szorosan egymás nyomában haladó két gárdát láthatott a közönség. Próbáltunk a védekezésben zárt hatos falat alkalmazni, a spanyolok ennek ellenére rengeteg betöréssel operáltak, és hiába volt zárt a védekezésünk, tizenhárom esetben gólt is lőttek, mégha sokszor nem szabályos körülmények között is.

Ötven perc heroikus küzdelme és az előző mérkőzés azonban nagyon sokat kivett a csapatunkból, az utolsó tíz percre összeomlottunk, 9-2-re nyerte az ibériai gárda ezt a meccsszakaszt.

A játékvezetők teljesítményére egy szó használható: katasztrófális. A nyitottan védekező, ököllel is ütő, hátulról lerángató spanyolok egyetlen árva kiállítást szedtek össze, büntetést még az sem ért a bosnyák bíróknál, amikor ziccerben hátulról felrúgták játékosunkat, az sem, amikor kiütötték Klivinyit. A büntetők aránya is elgondolkodtató. Kétszer voltunk hármas emberhátrányban, ezalatt az idő alatt szedték össze az egyébként megérdemelten nyerő spanyolok négy-ötgólos előnyüket, amit azután már nem lehetett ledolgozni.

A szünnapon fel kell dolgozni a történteket, és minden erőnkkel a keresztjátékra kell koncentrálni. Sérült játékosaink nagyon hiányoznak, mind támadásban, mind védekezésben.

Papp György: A tegnapi mérkőzés nagyon sokat kivett játékosaimból mind mentálisan, mind fizikailag. Ötven percig így is nagyon küzdöttek, de ezt a nyomást már nem bírták el. Nem mi voltunk a leggyengébb láncszem a mérkőzésen.

A csoport másik mérkőzése:
FranciaországNorvégia 32-25 (15-12)

A két középdöntő-csoport első két helyezettje jut a pénteki elődöntőkbe (I/1. - II/2., II/1. - I/2.), a harmadik és negyedik helyezettek az 5-8. helyért helyosztókat játszanak (I/3. - II/4., II/3. - I/4.). A kiírás alapján így a svédekkel játszunk az 5-8. helyért pénteken. A mérkőzés az előzetes program szerint fél egykor kezdődik.