Búcsú az elődöntőtől

2009. június 30. 16:30 © handball.hu

Félidőben a norvégok vezettek, a magyar ifjúsági válogatott átvette a vezetést a második félidőben, azonban a hajrá nem sikerült, így nem jutott Eb-elődöntőbe Papp György csapata.

17-es Európa-bajnokság, Szerbia

1. forduló, II. középdöntő-csoport

NorvégiaMagyarország 29-28 (17-14)
Niš, Čair Sportcsarnok, 200 néző
Játékvezetők: Florescu, Duţă (ROU)
Norvégia: Tollefsrud, Tømmerbakke (kapusok), Kjelsberg 2, Rasmussen 6, Henriksen 3, Hansen 7, Smith, Nordhus 2, Obaidli 2, Skibenes, Skogrand 2, Bakkerud 1, Størdal 4, Dolmseth. Edzők: Mia Hermansson Högdahl, Henning Krøger.
Magyarország: Hajgató, Kurucz (kapusok), Tóth O. 3, Zsigmond F., Takács L. 6, Tóth E. 2, Kovács, Nagy, Krizsán 1, Zsigmond V. 2, Takács F., Klivinyi 9, Mikó 5, Budai. Edzők: Papp György, Kun Attila.
Hétméteresek: 5/3; 3/1.
Kiállítások: 8 perc; 8 perc.
Piroslap: Størdal (3 kétperces büntetés után)

Az első középdöntő-mérkőzésen az Eb legnagyobb esélyesének kikiáltott norvégok ellen egy igen lelkes, harcos magyar csapat lépett pályára.

Védekezésben rengeteget mozogtak a lányok, a norvégok nehezen találtak rést a falunkon, azonban amikor megtalálták azokat, beállójuk eredményesen fejezte be a támadást. A sok mozgás mellett keveset faultoltunk. Fej-fej mellett haladt a két válogatott, hol a norvégok, hol mi vezettünk, 13-13 után, a félidő végére már csak a norvégoknál volt az előny, három góllal fordulhattak.

A második játékrészben tartották előnyüket az északiak, sőt egy góllal meg is fejelték azt, 16-20 után azonban a nagyszerűen küzdő magyar válogatott a 42. percre kiegyenlített, sőt, a vezetést is átvette és őrizte azt tizenegy percig. A végjátékban már csak egy góllal tudtak elmenni a norvégok, de előnyüket mindig sikerült kiegyenlíteni. Az utolsó percek drámaira sikeredtek, döntetlennél előbb Klivinyi két lépését nézték soknak a játékvezetők, majd Tóth Eszter gólját nem adták meg. Harminc másodperccel a vége előtt büntetővel ajándékozták meg a norvégokat, akik köszönték szépen az ajándékot, belőtték, a meccset megnyerték. Nekünk a közönség szimpátiája maradt, amely ebben az esetben nem tudta megvigasztalni a síró magyar lányokat...

A kifejezetten magas színvonalú, küzdelmes mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget, de egy mérkőzésnek csak egy győztese lehet...

Papp György: Büszke vagyok a csapatra, mert az Eb eddigi legjobb meccsén színvonalas, lelkes játékukkal, küzdeni tudásukkal bizonyították, hogy a magyar válogatottban a helyük. A tehetséget és az összetartást azonban a diplomácia legyőzte.

A csoport másik mérkőzésén:
SpanyolországFranciaország 27-27 (18-14)

17-es Európa-bajnokság, a II. középdöntő-csoport állása
1.Norvégia Norvégia220055-5234 pont
2.Franciaország Franciaország211060-5733 pont
3.Spanyolország Spanyolország201151-53-21 pont
4.Magyarország Magyarország200258-62-40 pont

A két középdöntő-csoport első két helyezettje jut a pénteki elődöntőkbe (I/1. - II/2., II/1. - I/2.), a harmadik és negyedik helyezettek az 5-8. helyért helyosztókat játszanak (I/3. - II/4., II/3. - I/4.).