A harmadikra továbbra is várhatunk

2009. május 16. 15:00 © handball.hu

Habár abban rengetegen kételkedtek, a Győri ETO a BL-ben egészen a döntőig menetelt, és idegenbeli sikere után a Viborg ellenében összesítésben egy góllal alulmaradt, így a harmadik magyar BL/BEK-címre még várnunk kell.

Bajnokok Ligája, döntő, 2. mérkőzés
23 (10)
Viborg HK
26 (14)
Veszprém, Veszprém Aréna, 5019 néző
Játékvezetők: Murcia Rodrigez, San José Muro (ESP)
Piros lap: Hornyák (3x2 perc)
A meccs megkezdése előtt órákkal már a helyszínen gyülekező szurkolókat fergeteges hangulat, és a levegőből szinte harapható izgalom, feszültség várta a BL-döntő visszavágójának helyt adó Veszprém Aréna előtt. A csarnokba 3/4 3-kor kezdték beengedni a nézőket, akik közül a hazai csapat törzsszurkolói azonnal igyekeztek "belakni" a nekik kijelölt területet. Az előttük lévő kapu mögötti hálóra elkezdték felrögzíteni a nemzeti színű zászlókat, mely tevékenységet a rendezők rögtön meg akartak akadályozni, arra hivatkozva, hogy az az alatti fizetett reklámfelületről a lobogók elvonhatják a figyelmet.

Fél négykor hatalmas üdvrivalgás közepette az ETO is csatlakozott a már közel fél órája a pályán melegítő Viborghoz.

A hangulatfelelős a játékosok bemutatása előtt a következő Edda-dalrészletet énekeltette el a közönséggel: "Álmodtam egy világot magamnak, itt állok a kapui előtt. Adj erőt, hogy be tudjak lépni, van hitem a magas falak előtt!"

A Viborg koncentrált védekezésével szemben indult harcba az ETO, ahol Pálinger enyhe túlzással már a nulladik perctől ura volt a kapujának. Az első gólt a magyar oldalon Vérten jegyezte, majd a viborgiak azonnal fordítottak. Kevesebb, mint tíz perc alatt az ETO az első két neki megítélt büntetőből mindkettőt kihagyta, az elsőnél Herr Anita, míg a másodiknál Tomori hibázott. A másik kapufák között viszont szerencsére Pálinger nem hibázott, Spiridon pedig emberhátrányból talált be (12. perc: 4-4).

Ami azonban nagyon nem kellett a csapatnak, az Hornyák Ági 14. percben kapott második kétperces büntetése volt. Emellett a harmadik győri hetes is kimaradt, a dánok pedig átlövésből operáltak, és a lerohanásaikat is sikerrel értékesítették (18. perc: 5-8). Hornyák mellett Althausnak sem kellett egyharmad meccsnél több a második kétperces figyelmeztetése begyűjtésére. Varzaru létszámhátrányban is betalált (5-9), és ez volt az a pont, amit már Konkoly Csaba sem hagyhatott szó nélkül.

A vezetőedző aztán Kristine Lunde Tomorival szembeni szabálytalankodásánál is kinyitotta a száját, amire a spanyol bírók sárga lappal válaszoltak. Mikkelsen ötödször is betalált (23. perc: 7-11), míg a Rába-partiaknál Mravíková lendült bele a játékba, és tette hozzá a szükséges, és ekkor annyira hiányzó pluszt. Mikkelsen lerohanásban megállíthatatlan volt, és tegyük hozzá, ezek gólra fordításához kellettek Haraldsen precíz indításai is. A rosszul ellőtt büntetőket követően az egyre nagyobb hátrányba kerülő ETO-ba szükségeltetett egy biztos kezű heteslövő, és ezt a feladatot Kovacsics vette magára, de 9-14-ről így is csak 10-14-re tudta alakulata szorítani a félidőre az eredményt.

A szünetben Molnár Ferenc Caramel szórakoztatta a publikumot.

A második félidőre Herr Orsolyával a kapuban tért vissza a hazai csapat, a védekezésben pedig, csakúgy, mint az előző harminc perc végén, ezúttal is helyet kapott Rotis-Nagy. A dánok előnye rövidesen, Lund Nielsen és Skov jóvoltából az eddigi legnagyobbra, hatra dagadt (12-18), majd Jurack bezsebelte második kétperces kiállítását is. A magyar kapuba visszatért Pálinger, de az Aalborgban olyan tökéletesen működő győri védőfal most túlságosan is sokat „köhögött”, míg az ellenfél tűzön-vízen át is érvényesítette akaratát (42. perc: 14-21).

Pálinger hiába tett meg minden tőle telhetőt, ha eközben a támadó kezek folyamatosan remegtek, és erőtlen lövéseknél nem nagyon futotta többre. Kovacsics Jurackra érkezett ki zavaróba, és Anikó emellett büntetőből és akcióból is betalált (45. perc: 16-21). A lendületet pont elkapó játékost viszont Skov keményen a padlóra küldte, így kettős emberelőnybe került a csapat, Spiridon pedig duplázott (47. perc: 18-21). Ekkor Hornyák megkapta harmadik kétperces kiállítását is, így kénytelen volt elhagyni a pályát.

Az utolsó tíz perc kezdetére Konkoly Csaba újbóli kiállása együttese mellett már kétperces büntetést ért, a Viborg pedig egészen a gólig játszhatott (19-24). A győri támadásoknál viszont folyamatosan hiányoztak az átlövés-gólok. Az 54. percben, 20-25-nél Althaus harmadik kiállítása is megtörtént, így a piros lap neki is kijárt, a szurkolósereg hangos üdvrivalgása közepette. Az ekkora beolajozódó hazai védelem olyannyira sokat jelentett, hogy Herr Anita negyedik érvényesített büntetőlövése összesítésben újra egált jelentett csapatának (58. perc: 23-25), és az idegenben szerzett több találattal ekkor náluk is volt szimbolikusan a trófea. Lund Nielsen azonban bevette a Győr kapuját, a másik térfélen Herr Anita viszont kihagyta a megítélt büntetőt. A Viborgnak alig több, mint fél perce maradt, amikor csak annyi feladata volt, hogy megtartsa a labdát, és ne kapjon gólt. Az időntúli szabaddobásból Tomori viszont már tehetetlen volt (végeredmény: 23-26), így összesítésben egy góllal, 50-49-re a Viborg HK nyerte el a Bajnokok Ligája 2008/2009-es trófeáját.

Konkoly Csaba: Nem kérünk kegyelmet!
Jan Pytlick 2-3 gólos viborgi győzelmet vár
Bakos István: Ájulásig kell küzdeni a sikerért
Zsiga Gyula: Mindenki egy kottából játszott