Botrányittas népligeti győzelem

2009. április 18. 18:28

Vérbeli rangadóval indult a bajnokság rájátszásának első fordulója, ahol a Ferencváros együttese a Debrecent fogadta, és megerőltetés nélkül győzött. A nap másik találkozóján döntetlen született Nyíradonyban.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
Már a meccs eleje óriási csatát és gólszegény küzdelmet hozott, ahol is a kilencedik perc elején az ex-népligeti Uhraková találatával a vendégek vették magukhoz a vezetést (2-3). A hazaiakat ez kellőképpen feltüzelte, és gyorsan fordítottak, a kiváló védekezésüknek és Zácsiknak köszönhetően pedig meg is léptek ellenfelüktől (13. perc: 7-3).

A Loki nem hagyta lerázni magát: Hornyák, Bognár és Szrnka jól együtt dolgozott a pályán, így 9-8-nál újra a Fradinak volt szüksége a váltásra. Gridnyeva erős támaszt adott ehhez a csapatának, és a két szélső, Berta és Kenyeres mellett Németh Csilla is hasznosan tevékenykedett (25. perc: 14-9). Ezután az emberhátrányos periódust is találat nélkül megúszta az FTC, majd a szünetre négygólos előnye maradt (15-11).

A második félidőt is jól kezdte a házigazda, hiszen kevesebb, mint egy perc alatt Szamoránsky Piroska és Berta is betalált Kiss kapujába. A Debrecen egyre inkább elvesztette a hite mellett a lelkesedését is. A 43. percben, 22-14-nél Bakó időkéréssel próbálta még menteni a menthetőt. A játékosai a Fradira törő hullámvölgyet hátrányuk apasztására használták, és az 58. perc elején a kéz csapat közti különbség már négyre csökkent (27-23).

Aki azt hitte, hogy a Népligetben ez a rangadó nyugalomban telhet, nagyot tévedett, hiszen ekkor a két tábor a szép számú biztonsági-jelenlét ellenére is egymásnak esett, a meccset pedig meg kellett állítani, hiszen emellett még egy szék is a pályára repült. A találkozót hiába akarta a bírópáros tovább engedni, ugyanis egy hatalmas, fülsiketítő robaj hasított végig a csarnokon, a rohamosztag pedig elkezdte kiterelni a randalírozókat a lelátókról. Elek Gábor kérte a nézőket, hogy az utolsó másodperceket le lehessen nyugalomban játszani, a kaotikus körülmények között pedig ötgólos Fradi-győzelem született (30-25).

NB I., rájátszás az 5-8. helyért, I. forduló

Tajtavill-Nyíradony - Fehérép Alcoa FKC 23-23 (13-10)
Nyíradony, Harangi Imre Rendezvénycsarnok, 230 néző
Vezette: Kékes Csaba,Kékes Pál
A Nyíradony gólszerzői: Sopronyi Anett 6(2), Szamosi Anita 4, Pádár Margit 4, Flaska Mónika 3, Sütő Mariann 3, Szamosi Lívia 2, Sütő Edina 1
Az FKC gólszerzői: Vincze Melinda 6(3), Azari Fruzsina 4, Sonata Vijūnaitė 4, Emberovics Míra 3, Krisztina Triscsuk 3, Lévai Zsófia 1, Szegedi Orsolya 1, Laima Bernatavičiūtė 1
Kiállítások: 6 ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3

Nem jó előjelekkel várta a találkozót a hazai alakulat, hiszen a napokban jelentették be, hogy a Tajtavill-Nyíradony igen nehéz gazdasági helyzetben van, s új támogatókat – köztük főszponzort – keres. Nem könnyítette meg az sem Köstner Vilmos vezetőedző dolgát, hogy az irányító Kudor Kittire betegség miatt nem számíthatott, továbbá Varsányi Nóra sem állt rendelkezésre. A vendégeknél a Dunaferrtől nemrég igazolt Tillinger Tamara hiányzott.

A Fehérép kezdett jobban az összecsapáson, az első negyedórában jobbára egy-két gólos előnyben volt, a nyíradonyiak kapaszkodtak, s tartották a lépést az ellenféllel, majd a tizennyolcadik percben átvették a vezetést. Sótonyi László, a vendégek mestere azonnal időt kért. A röpke szünet után azonban ismét a Tajtavill szerzett gólt, ám eztán fordítottak a székesfehérváriak. Ekkor Köstner Vilmos állította meg a játékot egy percre, s a félidő előtti hajrá jól sikerült Szamosiéknak, hiszen háromgólos előnyre tettek szert.

A második játékrészben tovább tartott a lendület, sőt négy találatra nőtt a különbség, ám a félidő közepén megtorpant a csapat. A Fehérép felzárkózott, majd rövid időre magához ragadta a vezetést is. A hazaiak nem omlottak össze, hamar ismét hozzájuk került az előny, ám az utolsó percek rendkívül izgalmasan alakultak: előbb a Tajtavill vezetett egy góllal, aztán a Fehérép, végül döntetlen lett az eredmény.

A nyíradonyiak jövő szombaton Hódmezővásárhelyre látogatnak.

Köstner Vilmos: Küzdelmes, ám kevésbé színvonalas mérkőzést játszottunk a Fehérép ellen. A mérkőzés végén úgy tűnt, nyerhetünk, ám igazságosan kapta meg mindkét csapat az egy-egy pontot.

Sótonyi László: Sok hibával tarkított, változatos mérkőzés volt, ahol igazságos döntetlen született.