Van esély a címvédésre

2009. február 25. 17:24 © handball.hu

Alig egy hónapja találkozott egymással a bajnokságban az FTC és az ETO. A Népligetben akkor hatalmas csatában egy góllal a hazaiak nyertek. Az akkori bravúr nem ismétlődött meg, így a címvédő jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
Görbicz, Mravíková és Tomori jóvoltából alig négy perc alatt bemutatkozott az ETO (0-3), mely támadásait egészen a szélekig kihúzta, és gyors passzokkal mozgatta meg ellenfelét. Spiridon hatalmas munkát végzett, és valljuk be, Szamoránsky Piroska sem könnyítette meg a dolgát. 5-9-nél Elek Gábor időkéréssel igyekezett megvédeni lányait a vendégcsapat túlzott meglépésétől. Terve beválni látszott (7-9), ám még a kapufa is a győrieket segítette.

A huszadik percben, 7-12-nél a renitens szurkolóké lett a főszerep, és a Kékes testvérpár már figyelmeztetett a mérkőzés félbeszakításával kapcsolatosan. Alig egy perccel később azonban folytatódott a pályára bedobálás a kapu mögötti fradisták jóvoltából, és jó ideig állt a meccs. 7-14-nél Zácsik és Szamoránsky Piroska szépített, és hozta vissza a tűnni látszó reményeket. Görbiczet emberhátrányból is betalált. Szucsánszki első góljára a félidő végéig kellett várni, és a kapu felé rohanó Szamoránskyt csak a szünetet jelző sípszó állította meg. Félidőben: 13-17.

A győriek még az első játékrész nyitányát is tetézni tudták, és zsinórban négy dobott és nulla kapott gól került a nevük mellé. A 39. percben 15-25-nél a győri tábor rászámolt az ellenfélre, ami újabb okot adott a hazai szurkolók balhé-éhségének, a csapatok pedig megint a várakozhattak a pályán, játék helyett. A következőkben némileg lanyhult a győriek lövőteljesítménye, egyre több hiba csúszott támadásaikba, de Pálinger jóvoltából így sem engedték magukra a Fradit.

Hiába fogott ki jó napot Berta és Zácsik, ha a másik oldalon Görbicz mellett Vérten, Spiridon és Kovacsics Anikó is gólerős játékot mutatott be. Négy perccel a vége előtt is „tíz volt közte” (26-36), így az FTC nem úszhatta már meg egy halvány vereséggel a kiesést, hanem az igazi megsemmisítő erejű volt. Ezen a napon a továbbjutást jobban szívükön viselő, és ezért mindent megmozgató győriek térhettek elégedetten haza. Végeredmény: 28-36.