Drámai siker a Népligetben

2009. február 1. 9:15

Újabb skalpot tudott begyűjteni az FTC: alig egy hónappal a Debrecen elleni bravúr után az azóta listavezetővé vált Győri Audi ETO-t fogadták a népligetiek, és szereztek nagy csatában egygólos győzelmet.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
A győzelem nehéz feladat, de Szucsánszkiék szerint nem lehetetlen. A szezon első felében még lehettek kétségek afelől, hogy a megfiatalított Ferencváros képes lesz-e helyt állni a hazai élvonalban, viszont az elmúlt hetek-hónapok bebizonyították, hogy kiváló teljesítményekre is képes Elek Gábor alakulata. Az első tavaszi fordulóban, melyet még decemberben letudtak a csapatok, izgalmas mérkőzésen verték az akkor első helyen álló debrecenieket, most pedig az azóta a cívisváros csapatát a tabella élén váltó Görbiczék érkeznek a fővárosi alakulathoz.

Elek Gábor edző természetesen a legjobbat próbálja meg kihozni játékosaiból vasárnap, s a végső cél szerinte is egyértelműen a győzelem. "Megpróbáljuk a lelki terheket lepakolni a játékosokról, és kiszolgálni a várhatóan nagyszámú nézősereget" - jelentette ki a mester, majd hozzátette: "Mindemellett tartom magam ahhoz, hogy az első hat hely valamelyike a cél a csapat számára".

Szamoránsky Piroska, a csapat válogatott beállósa korábban így nyilatkozott: "Természetesen szeretnénk a Győrt is megfogni. Tudjuk, hogy ez nem lesz könnyű, de szeretnénk kihasználni a hazai pálya minden előnyét, hisz hol máshol foghatnánk meg őket, mint itt, a Népligetben. Reméljük, a szurkolók is segítenek nekünk ebben vasárnap."

Véleményét a most szerződést hosszabbító Zácsik Szandra, Németh Csilla és a balszélső Szabó Edina is osztja. Zácsik válaszában így fogalmazott: "Természetesen meg akarjuk verni a Győrt. Ha ez nem sikerülne, akkor is szeretnénk minél jobb teljesítményt nyújtani a kilátogató szurkolóink előtt".

Forrás: kezilabda.ftc.hu

Szamoránsky Piroska és Szucsánszki góljaval és Gridnyeva koncentrált teljesítményével 3-0-ás nyitánynak örülhetett a népligeti publikum. A meccs ezen fázisában türelmesebb – ám emellett hetest és ziccereket hibázó – győriek a 12. percre tudtak kiegyenlíteni (6-6). Gridnyeva bevehetetlennek bizonyuló vára mellett túl sok volt a kihagyott Fradi-helyzet. 9-7-nél jópár alkalom lett volna a stabilabb hazai előny kialakítására, de ez nem jött össze.

Görbicz több pihenőt kapott már az első félidőben is, Pálinger pedig nem igazán kapta el ezen a napon a mérkőzés ritmusát, ellentétben a szárnyaló Tomorival. Alig több mint húsz perc után aztán Herr Orsolya érkezett a vendégek kapujába, de ő sem tudott érdemben többet hozzátenni, mint elődje (27. perc: 15-12). Hornyák már a második kétperces büntetését kapta, ami még jobban nehezítette az ETO felzárkózását, ám Spiridon emberhátrányból is betalált.

A szünetre végül 16-14-es FTC-vezetést lehetett elkönyvelni.

A tízpercet láthatóan Zácsik használta ki a leghathatósabban: a 36. percben már a tizedik találatát szerezte, ennek felét a pauza óta eltelt röpke idő alatt (22-17). A tovább szárnyalás helyett viszont úgy tűnt, az elbizonytalanodást választja csapata, de ez nem tartott sokáig (42. perc: 27-21). Görbicz és Vérten a kellő szakaszban tudta hozni klasszisát, aminek köszönhetően felére olvadt a népligeti előny (29-26). Gridnyevára azonban már erőn felül is lehetett számítani.

Időközben Tomori is belépett a tízgólosok klubjába, és ennyivel még nem elégedett meg (52. perc: 31-29). Innentől még inkább létfontosságúvá vált minden momentum. Zácsik lelkesedése sem lankadt, és a Gridnyeva helyére beálló Szidorova is jó villanásokkal bizonyított. Az 57. percben egy sikeres labdaszerzésből Vérten zárkóztatta egy gólig az ETO-t (33-32), és az övé lett az egyenlítés dicsősége is.

Az utolsó percre 34-34-gyel fordultak a csapatok, és a közel teljes időt felölelő támadás végén Szucsánszkinak volt helyén a szíve. Az utolsó hét másodpercben – Kovacsics kiállítása után – már csak egy gyors lövésre telt a győrieknek, ám Tomori lövése a kapu fölé repült. Végeredmény: 35-34.