Első idegenbeli pontok

2009. február 7. 17:15 © handball.hu

Szombaton megkezdte első középdöntő-csoportbeli mérkőzését Ljubljanában a Győri Audi ETO KC együttese. Konkoly Csaba lányai nem titkoltan az idegenbeli győzelemért szálltak harcba, és zsebeltek be két pontot.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
A szlovénok kapujában pont egy magyar, Triffa próbálta hozni a kötelezőt. A magyar kapussal szemben Tomori, Görbicz és Vérten jóvoltából 4-0-ra lépett meg a Győr.

Vérten szerencsétlen találatának köszönhetően Stefanisin vette át Triffa helyét.

A győriek számára oly’ fontos győzelem megszerzése a saját hibájukból tűnt a vártnál nehezebben megszerezhetőnek. Mindkét csapat az izgalomtól feltüzelve jó néhány hibát vétett, és Mörtel bakija a győriek malmára hajtotta a vizet.

A 26. percben 13-13-nál próbálták a csapatok összeszedettebbé tenni játékukat, de az ellenfél nem számolt előre a lerohanásbeli gólokkal (14-13).

Egy félidőnyi játék után döntetlenre állt a meccs.

Triffa Ági szemsérülése miatt a szünet után is pihenőjáraton maradt. 16-19-nél aztán végre az első Vérten-gólnak is örülhettünk. A szlovének szerb sztárja, Lekics a kispadra kényszerült, és 16-21-nél Marta Bonnak maradt utasítanivalója a folytatásra nézve. 17-21-nél a kihagyott helyzetek miatt még mindig a házigazdának volt izgulnivalója, miközben a Krim magyar játékosai a kispadon pihentek.

Vergelyuk egymaga tartotta versenyben csapatát, de ez még a 41. percben is csak 19-24-es győri előnyhöz vezethetett. Az ETO különösebb megerőltetés nélkül lett úrrá újabb ellenfelén. A mezőnybe már a fiatalabbakat is sorra beállítva akarta Bon asszony tartani a tempót, de a győri vérfrissítések számukra mindig negatívan sültek el.

Görbicz mezőnybeli és ziccer-hibáit beleszámítva is maradt ideje a kompenzációra alakulatának. A Győr magabiztosan nőtt fölé ellenfelének, és szerezte meg első találkozóján első idegenbeli sikerét a BL középöntő-csoportjában, idegenben. A végére nagyon okos játékkal, és kellőképp megfelelő erőbedobással szerezte meg az ETO először idegenben is a két pontot, reméljük, nem utoljára...