Győzött a Budapest Bank-FTC

2009. január 14. 19:20

Egyetlen mérkőzést játszottak ma az NB I. tizennegyedik fordulójában, melyen a Ferencváros a Vác csapatát fogadta és győzte le nyolc góllal.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
Kötelező mérkőzés elé nézett a népligeti alakulat szerda este a női kézilabda bajnokság soron következő találkozóján. Ennek megfelelően a vendég váciak ellen jól is kezdtek a zöld-fehérek: első találatukat Zácsik Szandra jegyezte, igaz, még csak hetesből. Ám az első negyed óra végére már meggyőzőbb, 11-5-ös előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor a pirosban játszó váciak edzője, Nyári József ki is kérte idejét. Az egy perces pihenőt követően a hatos Farkas megszerezte első találatát, ám a piros mezesek játéka sokkal nem lett jobb, Szamoránsky jó ütemmel fülelt le több átadást is, amikből megindulva tovább növelték előnyüket a népligetiek. Jól érzékelteti a mérkőzés képét, hogy a 20. percig kétszer annyi ferencvárosi találatot lehetett feljegyezni, mint vácit. 16-8 után közelebb jött kettővel a vendég alakulat, a játékrész hajrájára fordulva pedig néhány jól irányzott hetesnek köszönhetően ötre olvadt a hazaiak előnye. Elek Gábor időkérése nem a legjobban sült el: Szabó Edina két perces pihenőt, csapata pedig újabb hetest kapott, s csak Szucsánszki átlövésével és Kenyeres Fanni szélről dobott góljával sikerült megtartania a hazaiaknak öt gólos előnyüket. Az első harminc perc után így 20-15-ös állás mellett mehettek a csapatok pihenni.

A mérkőzés szünetében a Budapest Bank - FTC vezetői jutalmazták a 2008-as év legjobb korosztályos játékosait. A serlegeket sorban Dajka Bettina, Kovács Gréta, Ferenczi Annamária, Kocsis Ágnes, Balázsovits Kinga és György Kata vehette át Maglódi Lajostól, a csapat ügyvezetőjétől. Ezzel kapcsolatban Dajka Bettina elmondta, hogy abszolút meglepetésként érte, hogy megkapta ezt az elismerést. Ő talán Mohácsik Marcsinak adtam volna a serleget. A váciak elleni találkozóval kapcsolatban pedig úgy fogalmazott, hogy saját magával egyáltalán nem elégedett, viszont a csapat nagyjából azt csinálta szerinte, amit kellett.

A második játékrészt a vendégek kezdhették, ennek ellenére Szamoránsky újabb labdaszerzése után Szucsánszki talált a hálóba először, amire a hetes számú Szilágyi hetesből válaszolt a másik oldalon. Bár ekkor is csúsztak be hibák a hazaik védekezésébe, a helyenként jó és látványos támadójátéknak köszönhetően Berta szélről befutva szerezte meg beálló pozicióból a Ferencváros 27. találatát. Válaszul Ábrahám belőtte hatodik gólját, így Szucsánszki soron következő találatával már 28-22-t mutatott az eredményjelző tíz perc játék után. A 15. perchez közeledve Szamoránsky sorozatban háromszor is betalált, amire a vendégek csak egy góllal tudtak válaszolni, így a játékrész felénél 31-24-re mentek a házigazdák. Ezt követően a fiatal szélső, Szabó Edina vette át a góllövést, először bal szélről, majd letámadásból volt eredményes. Példáját Bari Nagy Regina is követte a másik szélről. Válaszul Ábrahám és Szilágyi találtak be Sidorova hálóba, így Szuszánszki átlövés gólját követően 35-28 volt a mérkőzés állása. A hazaiak a 22. perc végén kérték ki idejüket, ami után a 14-es Veszeli Judit talált be a hazaiak hálójába. Ezt Farkas harmadik, majd Schmidt első találatai követték, így nem kellett sokat várni a következő egy perces pihenőre: a 24. perc végén Elek Gábor, a hazaiak mestere kérte ki idejét. A következő támadásnál hetessel jutalmazták a vendégek védőmunkáját, így Szucsánszki Zita büntetője után ismét öt volt a két csapat közti különbség. Az utolsó négy perc már nagy változást nem hozott a játék képében, s végül a Ferencváros 40 - 32 arányba hozta a találkozót.

Nyári József (Vác): Jobban szerettünk volna csak 4-5 góllal kikapni. Szerintem elkerülhető gólokat kaptunk, ami a kevés falt miatt volt. Hagytuk felgyorsulni a Fradi játékát. Mindenesetre a Hódmezővásárhely elleni meccsre jó felkészülés volt a mai találkozó. Nem szívesen emelnék ki senkit, bár tény, hogy Ábrahám Szilvinek ment a legjobban a játék.
Elek Gábor (FTC): Úgy érzem, hogy az elmúlt időszakhoz méltatlan volt a teljesítményünk. Dekoncentráltan játszottunk, ráadásul szerintem komolyabban kellett volna venni a mérkőzést. Kicsit leültünk a mostani viszonylagos sikerszéria után, de garantálom, ez már a következő mérkőzésen nem így lesz. Talán Szamoránsky az egyedül, akit kiemelnék a mérkőzésen.
Szamoránsky Piroska: A lényeg szerintem az, hogy megszereztük a két pontot. Nehéz meccsek előtt állunk, és valószínűleg másra számított a mester. Mohácson, a Pécs ellen nyernünk kell, s természetesen szeretnénk a Győrt is megfogni. Tudjuk, hogy ez nem lesz könnyű, de szeretnénk kihasználni a hazai pálya előnyeit, hisz hol máshol foghatnánk meg őket, mint a Népligetben.

Forrás: NHIR.hu