Magabiztos váci győzelem

2009. január 10. 17:45

Befejezésként három mérkőzést játszottak szombaton az NB I. tizenharmadik fordulójában. Simán nyert a Vác, és a Debrecen is a vártnál sokkal könnyebb mérkőzésen verte a HNKC gárdáját. Az FTC csapata Nyíradonyból hozta el a két pontot.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc
Az új esztendő első bajnoki találkozójára sokan voltak kíváncsiak. A váci sportcsarnokban mintegy ötszáz ember gyűlt össze. Az első tizenöt percben már megszerezte a vezetést a hazai hölgykoszorú, noha ekkor még viszonylag kiegyenlített küzdelmet folytatott a két csapat. Az eredményjelző tábla 7-5-öt mutatott a félidő felénél. A vendéglátók előnye ezután folyamatosan növekedett. Az utolsó negyedórán belül már tizennégy találatkülönbségnyi volt a Váci NKSE fórja.

Ekkor 24-10 volt a meccs állása. A mérkőzés hátralévő felében összesen öt gól született, ebből négyet a pécsi lányok dobtak. A Nyári József vezette váci együttes győzelmét ez szerencsére nem befolyásolta. A találkozó 25-14-re végződött. A házigazdák legjobbjának Juhász Edina kapuson kívül a hét találatot szerzett Ábrahám Szilvia és az egy góllal kevesebbet szerző Orbán Adrienn bizonyult. A meccsen a vendéglátók kispadján továbbra is megbízott edzőként foglalt helyett Nyári József.

A váciak magabiztos győzelmükkel begyűjtötték a két pontot, így sikerült a visszavágás az őszi fordulóban elszenvedett meglepetésszerű fiaskóért. A pécsiek akkor hazai pályán győztek a váciak ellen, s az akkor megszerzett két pontjuk volt az összes amit gyűjtöttek.
A felnőtteké mellett az ifik és a serdülők meccsei is váci győzelmet hoztak. A serdülők csatája 28-21-re, míg az ifiké 20-17-re végződőtt.
A váciak szerdán este 18 órától Budapesten a Fradi ellen játszanak legközelebb a bajnokság folytatásában.

DVSC-Aquaticum – ASA-Consolis-HNKC 39-27 (21-11)
Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 1400 néző
Vezette: Baranyi, Szloska
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Stuparičová Dagmar 8, Bognár Barbara 6(5), Csáki Viktória 5, Uhráková Lucia 5, Hornyák Dóra 4, Crap Daniela 4, Szrnka Hortenzia 3(1), Sinkarenko Tetjana 2, Kazai Anita 1, Szabó Valéria 1
Az ASA-Consolis-HNKC gólszerzői: Nyikolajenko Olga 6, Wolf Alexandra 6(1), Lovász Zsuzsanna 3, Polláková Alžbeta 3, Gaál Adrienn 3, Gerstmár Renáta 2, Jókai Nóra 2, Nagy Ivett 1, Koroknai Viktória 1
Kiállítások: 2 ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 1/1

"Úgy a hétfői mérkőzésen, mint most is egy kiváló Lokit láthattunk. Nagyon jó küzdőszellemben és felfogásban kézilabdázott a csapat, amelyben több remek teljesítményt láthattunk. Egyénileg és csapatként is dicsérhető a társaság. Egy hosszú és fárasztó munka után jó erőnléti állapotban, valamint pozitív felfogásban gondolkodó csapatot sikerült ma a pályára küldeni. Ennek nagyon gyorsan meg is lett az eredménye. Már az első félidő elején egy olyan tetemes előnyt harcoltunk ki, amely megnyugtató volt a számunkra.

Sikerült megvalósítani azt az eltervezett védőmunkát és lerohanásokat, amiket elterveztünk, megbeszéltünk. Olyan tempót tudtunk diktálni ezen a mérkőzésen, amit a Hódmezővásárhely nem bírt. A találkozó meghatározó időszakában kiemelkedőt nyújtottunk a játék több elemében is. Rengeteg lerohanást tudtunk értékesíteni, ezt a nézőtérről is biztosan lehetett jól látni. Abban bízom, hogy az átlövések számait tudjuk még növelni az elkövetkezendő időszakban. Fontos lenne, hogy ezekből is hatékonyabbak legyünk.

A mai este a százalékkal elégedett voltam, de a számokkal nem, ami az átlövéseket illeti. Nem lehetek elégedetlen, mert a bajnokság negyedike ellen már tizenhat góllal is vezettünk. Csak dicsérni tudom a csapatot és a lányokat" - nyilatkozta a fiatal mester.

Fotó: lendvai85.hu
Tajtavill-Nyíradony - Budapest Bank-FTC 33-38 (16-18)
Nyíradony, Harangi Imre sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Nagy, Túróczy
A Tajtavill-Nyíradony gólszerzői: Kudor Kitti 8, Sopronyi Anett 8(2), Pádár Margit 7, Sütő Mariann 4, Gulyás Nikolett 2, Flaska Mónika 1, Szűcs Nikolett 1, Szamosi Anita 1(1), Sütő Edina 1
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Szucsánszki Zita 9(3), Szamoránsky Piroska 8, Berta Melinda 7, Zácsik Szandra 7, Kenyeres Fanni 6, Németh Csilla 1
Hétméteresek: 5/3 ill. 3/3