Megszenvedett Pesten a Loki

2008. március 7. 18:42

Három mérkőzést rendeztek az NBI 16. fordulójának pénteki meccsnapján. A Vasas a Debrecent, a Békéscsaba a Fehérépet, a Kiskunhalas pedig a Derecskét fogadta.

NBI, 16. forduló

Uniqa-Vasas - DVSC-Aquaticum 21-22 (14-15)
Fáy utca, 600 néző
Vezette: Medve Róbert,Tóth István
Az Uniqa-Vasas gólszerzői: Lőw Andrea 5, Kovács Bianka 4, Sterbik Andrea 3, Balog Beáta 2(2), Gaál Adrienn 2, Kuprichenkova Olga 2, Polláková Alzbeta 2, Szeberényi Blanka 1
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Szűcs Gabriella 7, Szabó Valéria 4, Benyáts Beatrix 3(1), Nagy Ivett 3, Latakaitė Rūta 2, Tóth E. 2, Csáki Viktória 1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 4/1

Adok, kapok

A Loki volt a derbi esélyese, ennek ellenére az első játékrészben a debreceniek nem tudták az nyújtani, amit a szurkolók elvártak tőlük, hiszen rengeteg hibával játszottak a hajdúságiak, így a helyszínen lévőknek az sem okozott meglepetést, hogy nem egyszer a Vasas volt lépéselőnyben.

A Skaliczky-tanítványok főként védekezésben maradtak el a remélt produkciótól. Az utolsó percben végül Szűcs Gabriella találatára nem volt válaszuk a hazaiaknak, így a Loki egygólos előnnyel (14–15) tért pihenőre a szünetben.

Izgalmas hajrá

A második félidőt jól kezdte a Loki, ám jött egy rövidzárlat, zsinórban három gólt lőttek a piros-kékek és újra döntetlen lett az állás. Szerencsére Ruta Latakaite és Tóth Erzsébet szíve a helyén volt, amit gólokkal bizonyítottak, ezáltal újra meglépett üldözőjétel a cívisvárosi alakulat.

Lényegében a kétgólos debreceni fór állandósult, még annak ellenére is, hogy hibákból bőven akadt a második félórában is. Viszont a hajrá „meleg lett”, másfél perccel a vége előtt már csak egyetlen találat választotta el a csapatokat egymástól.

A végkifejletre rányomta a bélyegét a nagy tét, több gól már nem született, így a DVSC-Aquaticum gárdája egygólos, 22–21-es győzelmet aratott a Vasas felett. Bár a Lokomotív nem úgy robogott, ahogy azt vártuk, de a legfontosabb célt elérték a lányok: megszerezték a győzelemet.

Most az olimpiai kvalifikációs torna miatt hosszabb szünet következik a bajnokságban, a Loki legközelebb április 3-án lép pályára tétmérkőzésen, akkor Nagy Ivették a Ferencvárost fogadják bajnoki meccsen a Hódosban.

Papp György: Nem érdemeltünk vereséget, úgy gondolom, a csapatom mindent megtett azért, hogy legalább az egyik pontot megszerezze. Sajnos a döntő pillanatok nem a mieink voltak.

Skaliczky László: Ellentétes félidőt produkáltunk, az első játékrészben támadásban, míg a folytatásban védekezésben voltunk jobbak. Többször is közel álltunk ahhoz, hogy az általam várt 4-5 gólos sikert elérjük, ám a döntő pillanatokban érthetetlen hibákat vétettünk, és így a végén örülhettünk az egygólos győzelemnek.

Forrás: haon.hu

Kiskunhalas NKSE - Tajtavill-Derecske KK 37-35 (19-18)
Kiskunhalas, 300 néző
Vezette: Szegedi Zsolt,Unyatinszki Tamás
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Csendes Edit 10(1), Kurgyis Nikolett 8(2), Rábai Edina 4, Horváth Mónika 3, Moszkovaja Szvetlana 3, Tóth Zsuzsanna 3, Zámbó Krisztina 3, Hodosi Eszter 2, Virág Erika 1
A Tajtavill-Derecske KK gólszerzői: Kocsik Viktória 10(4), Kereki Edina 7, Pádár Margit 5, Rácz Emese 3, Sütő Mariann 3(1), Kudor Kitti 2, Szabados Ibolya 2, Szamosi Anita 1, Gulyás Nikolett 1, Flaskova Monika 1
Kiállítások: 8 ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3 ill. 6/5

„Legújabb kori” elsőosztályú története során pénteken kapta a legtöbb gólt a Derecske, így nem csoda, hogy kikapott a bentmaradásért élet-halál harcot vívó Kiskunhalas otthonában.

Zsadányi Sándor: A számomra meglepetésként ható gólzáporban több jelentős előnyünk ellenére csak nehezen csikartuk ki a győzelmet.
Köstner Vilmos: Csapatom védekezése és kapusteljesítménye kritikán aluli, ilyen teljesítmény mellett nagyon nehéz mérkőzést nyerni.

City-Line Békéscsabai ENKSE - Fehérép Alcoa FKC 25-28 (16-14)
Békéscsaba, 800 néző
Vezette: Dobrovits Csaba,Tájok Péter
A City-Line Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Herr Anita 8(3), Tóth Katalin 5, Takács Bernadett 4, Ancsin Timea 3, Szekeres Klára 3, Valyuch Éva 1, Baross Zsuzsa 1
A Fehérép Alcoa FKC gólszerzői: Trishchuk Kristina 12(4), Bernatavičiūtė Laima 5(1), Kamper Olívia 5, Balogh Beatrix 3(2), Mayer Szabina 1, Vaszari Virág 1, Vijūnaitė Sonata 1
Kiállítások: 12 ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 10/7

A Fehérép Alcoa FKC csapata a végjátékban fordította meg a mérkőzést, és aratott győzelmet a Békéscsaba gárdája ellen. A hazaiak az ötvenedik percig tartották magukat Vura József lányaival szemben, de ekkor egy 4-0-s rohammal a fehérváriak átvették a vezetést. A találkozó legeredményesebb játékosa a 12 gólt szerző Kristina Trishchuk lett.

Vura József, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:Az első félidőben nagyon jól játszott a Békéscsaba – s bár készültünk erre – nem tudtuk megoldani a lövőik és a beállósuk kapcsolatának a megakadályozását. Zsinórban vertek meg minket a középső területen. A második játékrészre aztán szépen összeállt a védekezésünk, és sokkal jobban működtünk. A támadójátékunk is jobb volt, szerencsére a félidőben csak két gól volt a különbség. Az utolsó tíz percben tudtuk megverni a Békéscsabát, annak ellenére, hogy keményen védekeztek, és sokáig okosan is támadtak. Mégis a végjátékot mi jobban bírtuk erővel, így a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést. Kiemelkedő kapusteljesítményünk volt, amihez Trishchuk szintén kiemelkedő gólerős játéka járult, de Kamper Olívia is nagyon jól oldotta meg a feladatát a kieső Tápai Szabina helyett.

Kristina Trishchuk, a Fehérép Alcoa FKC játékosa: Nagyon nehéz volt ez a meccs, az elején voltak problémáink, melyek főleg a védekezésben jelentkeztek, de szerencsére utána sikerült összeszednünk magunkat. A végére már egész jól védekeztünk, melyhez Sly a kapuban rengeteg segítséget nyújtott. Örülök, hogy sikerült végül megfordítanunk a találkozót, és így megszereztük a két pontot. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a buzdításukat, hiszen ők is nagyon sokat jelentettek a számunkra. Most pár nap pihenő következik, mely idő alatt próbálok egy kicsit lazítani és feltöltődni. Hétfőn elmegyünk a párommal Ausztriába síelni, igaz, én inkább csak nézem majd a síelőket. Sétálok, nézelődöm, és forralt bort iszogatok.

Forrás: Presstige Média